oil1از قرنها قبل، روغن زیتون را ماده ای ارزشمند می دانسته اند. امروزه نیز، اسرار زیبایی این روغن گرانبها، بر هیچکس پوشیده نیست؛ به طوری که در بسیاری از محصولات زیبایی امروزی؛ از روغن زیتون، به عنوان ماده تشکیل دهنده اصلی، استفاده می کنند. در اینجا قصد داریم، پرده از اسرار زیبایی روغن زیتون برداریم تا شما را هرچه بیشتر، با این ماده ارزشمند و فواید آن آشنا سازیم.

1- روغن زیتون: مرطوب کننده پوست

روغن زیتون به خوبی در پوست نفوذ کرده و باعث رطوبت آن می گردد؛ بنابراین، به راحتی می توانید از آن به عنوان یک مرطوب کننده عالی، بر روی پوست صورت و یا بدن خود، استفاده نمایید. این روغن به طور کامل، جذب پوست شده و بدین ترتیب، پوست از آن تغذیه می کند. می توانید از روغن زیتون، در طی روز و یا حتی شب، استفاده کنید. کمی روغن زیتون را با آب لیمو ترکیب کرده و بر روی پوست خود بمالید. با این عمل، پوست خود را شاداب خواهید کرد. استفاده از روغن زیتون در دراز مدت، باعث صافی و انعطاف پذیری پوست می گردد.

2- روغن زیتون: لایه بردار پوست

برای پوست های خشک و پوسته پوسته؛ روغن زیتون، بهترین راه درمان است. روغن زیتون را با نمک دریا مخلوط کنید و بر روی پوست خود بمالید. این ترکیب، تمام سلول های مرده و خشک پوست را از بین می برد و جوانی را به پوست بازمی گرداند. چند قطره روغن زیتون را با چند قطره روغن اسطوخودوس ترکیب نمایید و در حمام، با این ترکیب عالی، استحمامی کاملا جدید را تجربه کنید. ترکیب این دو روغن، پوست را نرم و مرطوب کرده و تک تک سلول های پوست را از درون آرام می سازد.

3- روغن زیتون: محافظ ناخن و کوتیکول:

ناخن و کوتیکول، بسیار آسیب پذیر هستند و از آنجا که عوامل محیطی، تأثیرات مخربی بر ناخن ها دارند، آنها بسیار نیازمند مراقبت و محافظت می باشند. (به قسمت سفید رنگ موجود در ابتدای رویش ناخن ها که محل تغذیه اصلی، رویش و رشد ناخن می باشد، کوتیکول می گویند.) روغن زیتون خالص، راه حل مناسبی برای مراقبت از ناخن ها و کوتیکول های خشک است. کمی روغن زیتون را به روی ناخن های خود بمالید. نیازی به ماساژ زیاد نیست. فقط کافی است که اطراف ناخن و کوتیکول را با کمی روغن زیتون کاملا آغشته نمایید. این کار باعث مرطوب سازی ناخن ها می گردد.

4- روغن زیتون: پاک کننده چشم

چشم ها بسیار حساس هستند و بنابراین، به هر محصولی نمی توان اعتماد کرد. برای پاک کردن آرایش چشم، یک یا چند قطره روغن زیتون کاملا خالص، تمام چیزی است که شما به آن احتیاج دارید. با چند قطره روغن زیتون، به آرامی می توانید آرایش چشم را کاملا پاک کنید؛ بدون اینکه، آن کوچکترین تأثیر مخربی بر ناحیه حساس چشم داشته باشد. با استفاده منظم از روغن زیتون، با چین و چروک پوست دور چشم مبارزه کرده و پوستی صاف و با نشاط داشته باشید.

5- روغن زیتون: مراقبت کننده مو

روغن زیتون به خاطر خواص شگفت انگیز خود برای مو، بسیار معروف شده است. از جمله خواص عالی آن می توان به تأثیر صاف کنندگی، نرم کنندگی و شفاف کنندگی مو اشاره کرد. این روغن مانند یک کنترل کننده شوره سر و نرم کننده مو،عمل می کند. پس از شامپو زدن، روغن زیتون را با آب ترکیب کرده و موهای خود را با آن ماساژ دهید. اجازه دهید، به مدت 5 دقیقه بر روی موهای شما بماند و سپس آن را با آب بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: