mahsho a1

مه شو: روغن تخم کتان و روغن ماهی حاوی اسیدهای چرب بسیار مهمی هستند که دارای خواص درمانی متعددی مانند پیشگیری و کنترل خشکی چشم دارند. از دیگر مزایای این روغن ها می توان به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و کاهش التهابات مزمن اشاره کرد که می توانند به انواع بیماری های جدی از جمله سرطان و سکته منجر گردند. التهاب مزمن به عنوان یک عامل ایجاد آرتروز و بیماری آلزایمر نیز به شمار می آید.

مکمل های روغن ماهی و یا روغن تخم کتان، زمانی که به تنهایی و یا در کنار قطره های چشمی و زیر نظر پزشک مصرف گردند باعث کاهش علائم خشکی چشم از جمله سوزش، قرمزی و اختلالات بینایی متناوب می شوند. به همین دلیل، بسیاری از چشم پزشکان برای بیمارانی که از خشکی چشم رنج می برند، روغن ماهی و روغن دانه کتان را توصیه می کنند.

ارزش غذایی روغن تخم کتان و روغن ماهی به دلیل وجود اسید های چرب امگا 3 موجود در آنها می باشد که برای سلامت کل بدن مورد نیاز است. روغن تخم کتان حاوی سطوح بالایی از اسید چرب امگا 3 به نام اسید آلفا لینولنیک یا ALA است. در طی هضم غذا، اسید آلفا لینولنیک به دو اسید چرب امگا 3 مختلف به نام های EPA و DHA تبدیل می شود. این دو اسید چرب در سرتاسر بدن از غشای سلولی محافظت می کنند.

مکمل های روغن تخم (بذر) کتان به شکل مایع و کپسول در دسترس هستند البته مصرف آنها به شکل کپسول بسیار راحت تراست. این کپسول ها را تحت نظر پزشک مورد مصرف قرار دهید تا روزانه دوز مناسبی از آن به بدن شما برسد. در صورت استفاده صحیح و با مصرف این مکمل ها تحت نظر پزشک، می توانید خشکی چشم خود را درمان کنید.

ارزش غذایی روغن تخم کتان به راحتی توسط نور، حرارت و اکسیژن از بین می رود. پس از خریداری روغن مایع تخم کتان آن را در جای خنک نگهداری نمایید.

شما می توانید به جای روغن تخم کتان از خود دانه های آسیاب شده آن استفاده کنید و سپس به همراه سالاد و یا آب میوه آن را میل نمایید. با این روش نیز امگا 3 کاملی را دریافت خواهید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: