سردرد و میگرن در یکی از تحقیقات انجام شده در سال 2009 ، کسانی که از طب سوزنی حقیقی برای درمان سردرد های میگرنی استفاده کرده اند ، هم تعداد سردرد ها و هم شدت درد در آنها کاهش یافته است.

بهبود درهای مزمن ، از جمله درد کمر ، گردن ، زانو و درد ناشی از آرتروز توانایی طب سوزنی در از بین بردن درد های مزمن و همچنین میزان اثرگذاری بیشتر آن نسبت به دیگر راه های درمانی ، ثابت شده است. در یکی از تحقیقات ، در بیمارانی با درد خفیف کمر که تحت درمان به وسیله ی طب سوزنی قرار گرفتند ، نتایج مثبت بسیاری مشاهده شده است ، تا جایی که این تاثیرات بسیار بیشتر از دیگر روش های کاهش درد می باشد.

کمک به درمان بی خوابی دانشکده پزشکی پکن تحقیقات گسترده ای را در سال 2009 در زمینه ی طب سوزنی آغاز کرد که در آن فواید طب سوزنی برای درمان بی خوابی ، نسبت به دیگر روش های درمانی ، ثابت می شود. طبق این تحقیقات ، بیمارانی که برای درمان بی خوابی خود از دارو و درمان های گیاهی ، در کنار طب سوزنی استفاده می کنند ، بهتر نتیجه می گیرند. فایده ی دیگری که می توان برای طب سوزنی ، در مقایسه با درمان های دارویی ، مطرح کرد این است که ، طب سوزنی اثرات جانبی در بر نخواهد داشت.

بهبود سرطان و بازسازی بعد از شیمی درمانی طب سوزنی به بهبود سیستم ایمنی و افزایش سرعت بازسازی بدن بعد از درمان های مربوط به سرطان کمک می کند. تحقیقات روی داوطلبان تصادفی نشان می دهد ، کسانی که بعد از پرتو درمانی و یا شیمی درمانی از طب سوزنی استفاده کرده اند ، در مقایسه با دیگر افراد ، زودتر سلامتی خود را باز یافته اند.

جلوگیری از انحطاط حافظه و یادگیری مطالعات اخیر نتایج جالبی مبنی بر تاثیرات مثبت طب سوزنی بر بیماری هایی مثل پارکینسون در بر داشته اند. طب سوزنی می تواند در جلوگیری از انحطاط مغز در اثر سالخوردگی ، با ایجاد جریانی خنثی در بخش هایی از این اندام حیاتی که تحت تاثیر بیماری پارکینسون قرار گرفته اند ، موثر باشد.

بارداری و سلامت پس از زایمان بسیاری از پزشکان روز دنیا طب سوزنی را به عنوان درمانی برای استرس ، تعادل هورمون ها و کاهش اضطراب و درد در طول دوران بارداری پیشنهاد می کنند. طب سوزنی درمانی بی خطر برای بسیاری از مشکلات شایع در طول بارداری محسوب می شود و روی هر دو بخش مشکلات فیزیکی و احساسی این دوران تاثیرات مثبت فراوانی دارد . همچنین بعد از تولد نوزاد نیز طب سوزنی در حل مشکلاتی نظیر افسردگی و غیره کمک رسان خواهد بود . می توان برای کاهش درد زایمان ، دقیقا قبل از تولد نوزاد ، از طب سوزنی استفاده کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: