زنجبیل : برای فرح بخشیدن به جسم و روح استفاده می شود، و برای مردمی که از نشانه های سرماخوردگی رنج می برند توصیه می شود؛ همین طور برای سرفه و برونشیت و درمان اختلال گردش خون مصرف می گردد. یاسمن ( گل یاس ) : به قلب نیرو می بخشد، سینه را باز می کند و افسردگی را برطرف می کند؛ سرزندگی را افزایش می دهد، و شور و اشتیاق و خوشی را ترغیب می کند.

اسطوخودوس : به دلیل فواید متعدد آن یکی از معروف ترین روغن ها به حساب می آید؛ برای تنظیم دستگاه عصبی استفاده می شود، به عنوان یک مسکن برای اضطراب، بی خوابی و هیستری ( نوعی حالت عصبی - روانی ) به کار می رود؛ در ضمن درد را تسکین می بخشد و اغلب برای شکایاتی از قبیل نوریت (التهاب عصب) و درد عصبی همراه با سیاتیک استفاده می شود؛ ممکن است به عنوان یک ضدعفونی کننده برای کمک به التیام بریدگی ها، کوفتگی ها، خراشیدگی ها، تحریکات پوست و نیش زنبور عسل مورد استفاده واقع شود؛ گردش خون و گرفتگی عضله را بهبود می بخشد.

پوست نارنگی : احتقان و ورم کبد را کم می کند، برای درد و ناراحتی در پهلوی راست مفید است با طعم تلخ در دهان همراه می باشد؛ همچنین به هضم غذا کمک می کند، نفخ شکم و آروغ زدن را تسکین می دهد؛ خاصیت قابض خفیف دارد و در برطرف کردن اسهال مفید است.

مرزنجوش : به دلیل عمل آن بر دستگاههای تنفسی و عصبی و توانایی آن برای تلفیق اعمال نیروبخش و آرام بخش ارزش زیادی دارد؛ درحالیکه فشار روحی را کم می کند برای افزایش مقاومت و تحمل استفاده می شود؛ همچنین سرفه را تسلی بخشیده، ریه ها را تقویت می کند و دفع خلط را توسعه می دهد؛ ممکن است برای درمان دردهای عضلانی و دردهای همراه با آرتریت استفاده شود.

بهارنارنج : یکی از بهترین روغن های تسکینی و آرام کننده است که می تواند بدون دادن داروی مسکن یا ایجاد خواب آلودگی استفاده شود؛ معمولا برای بی خوابی ها، اضطراب و تخفیف فشار روحی توصیه می شود.

پوست پرتقال : به تنظیم عملکرد کبد کمک می کند و برای گوارش به ویژه هنگام ناراحتی شکمی همراه یبوست مفید است؛ افزون بر این به عنوان یک مسکن، اثر آرام بخش دارد.

نعناع صحرایی : اساسا با تحریک فرآیندهای گوارشی روی دستگاه گوارش اثر می کند؛ همچنین نفخ شکم، آروغ زدن، و ورم شکمی را تخفیف می دهد؛ با یک اثر تحریکی و رفع خستگی بدن را آماده می کند؛ همچنین بطور وسیعی برای سرماخوردگی و آنفلونزا استفاده می شود.

گل سرخ : موجب تمدد اعصاب می شود، اطمینان و اعتماد، احساس محبت و دوست داشتن ایجاد می کند همچنین به بهبود قاعدگی نامنظم و دردناک کمک می کند؛ خواص ضدالتهابی و قابض آن در رفع مشکلات پوستی مفید است؛ ممکن است برای کاهش اضطراب استفاده شود و آرام سازی و خوشرویی را تقویت می کند.

اکلیل کوهی : بدی گردش خون و جریان خون ضعیف به مغز را تحریک می کند و اغلب برای ضعف حافظه و کاهش تمرکز استفاده می شود؛ همچنین کبد را تحریک می کند و اشتها را افزایش می دهد؛ ممکن است برای درمان مردمی که از سرماخوردگی، خواب آلودگی و آرتریت هایی که با هوای سرد بدتر شده استفاده شود؛ هرگز نباید برای اشخاصی که از پرفشاری خون رنج می برند استفاده گردد.

چوب صندل : آرامش روح، تفکر و افکار معنوی را توسعه می دهد و فکر کردن صریح در موقعیت های مشکل را تقویت می کند؛ به دلیل ماهیت ضدالتهابی و تسکین دهنده ممکن است برای عفونت های ادراری و اسهال نیز بکار رود.

آویشن : به دلیل خواص بسیار قوی، تند و سوزاننده فقط باید در مقادیر خیلی کم ( یک قطره به آب وان یا به 30 میلی لیتر روغن ماساژ اضافه شود ) استفاده شود؛ اثر خیلی قوی بر دستگاه تنفس دارد؛ ممکن است برای حذف میکروارگانیسم های مضر دستگاه تنفسی، به عنوان یک خلط آور استفاده شود، و غالبا برای درمان برونشیت به کار می رود؛ هرگز نباید در موارد پرفشاری خون استفاده شود.

یلانگ - یلانگ : آرامش و سرور را توسعه می دهد، به دلیل رایحه ی لذت بخش آن، به عنوان یک شل کننده و داروی مقوی غرایز جنسی مورد توجه قرار می گیرد؛ اغلب برای ضعف نیروی جنسی ناشی از اضطراب و تشویش تجویز می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: