سرطان خون

سرطان خون که به لوسمی شهرت دارد در واقع یکی از علل مرگ ومیر در کودکان و بالغین در تمام دنیا است. مردم نیز ازشنیدن اسم سرطان خون شدیدا وحشت دارند و آن را کاملا د‏رمان ناپذیر و مرگ زا می پندارند. بیان این نکته ضرورت دارد که تنها برخی از انواع سرطان خون کشنده هستند و بعضی از آن ها نیز مشکلی خاصی ایجاد نمی کنند. باید به محض مشاهده هر یک ازعلائم بالینی این بیماری به پزشک متخصص مراجعه کرد تا ضمن پیش گیری (درصورت وجود داشتن) ازحاد شدن وگسترش و نفوذ آن اطمینان خاطر حاصل شود.

‏سرطان خون به طور کلی دو نوع است:

‏1- لوسمی میلوئیدی حاد و لوسمی میلوئیدی مزمن 2- لوسمی لنفوئیدی حاد و لوسمی لنفوئیدی مزمن

‏در سرطان خون معمولا مشکل اساسی در سلول های خون ساز مغزاستخوان است که توانایی تولید خون را در میزبان به اندازه و شکل طبیعی خود ندارند. سرطان خون نوع لوسمی لنفوئیدی حاد بیشتر در کودکان زیر پانزده سال، اما لوسمی میلوئیدی حاد و لوسمی میلوئیدی مزمن و لوسمی لنفوئیدی مزمن در افراد بالای چهل سال رخ می دهند .

علل بروز سرطان خون

‏بیماری های مادرزادی که در تماس با مواد رادیواکتیو و شیمیایی بوده اند (مانند کودکانی که در نسل های گذشته از مادران مورد تهاجم بمب های اتمی هیروشیما و نا کازاکی متولد شده اند، امروزه اکثرا به سرطان خون مبتلا شده اند)، برخی داروها، ویروس انسانی نوع تی، علل ژنتیکی (کروموزوم فیلادلقیا) و علل ناشناخته دیگر.

‏تشخیص بیماری علائم بالینی: افزایش گلبول های سفید وکاهش پلاکت ها که منجر به خونریزی خواهد شد، خونریزی های زیر پوستی به صورت لکه های قرمز پوستی، ضعف عمومی بدن، شیوع بیشتر عفونت باکتریایی یا قارچی، بزرگی کبد و طحال و غدد لنفاوی، سردرد، تهوع، تشنج، مننژیت، درد بیضه ها، تب، ضعف شدید، کم خونی و افزایش حجم مغز استخوان که منجر به درد استخوان ها خواها شد. ‏با آزمایشات خونی، بیوپسی و اسپیراسیون مغز استخوان و اسکن می توان لوسمی و لنفوم را تشخیص داد.

درمان

درمان سرطان خون بستگی به نوع سرطان دارد. مثلا نوعی از آن ها حتی یک روز از طول عمر آنان نمی کاهد، و نوعی نیز در کمتر از یک روز فرد را از پای در می آورد. به طور مثال، در کودکان مبتلا ‏به سرطان خون حاد شصت درصد بهبودی کامل داریم، در سایر موارد نیز پس از شیمی درمانی و اشعه درمانی و پیوند مغز استخوان می توان تا چندین سال بیمار را زنده نگه داشت. راه های پیشگیری و درمان از طریق طب سنتی

‏ویتامین های مس، آهن، روی، میوه و آب میوه های رسیده (کیوی، مرکبات،...)ء خرمای نیش زنبور (بعد از دو دقیقه نیش را خارج کنید)» روزی سه لیوان آب لیموشیرین همراه با یک قرص مخمر آبجو، جوشانده مرجان در شیر با عسل، شیره شیرین بیان را در آب جوش حل کنید و هر روز کمی میل کنید، هرساعت یک لیوان آب میوه یا آب جوش باکمی آب لیموترش تازه، تنتور: همیشه بهار (7‏گرم) + سو رنجان (5‏گرم) + تخم هویج (8‏گرم) + گوجه فرنگی + گزنه (9‏ گرم) - تخم اسفناج (6 گرم)، سالاد اسفناج خام + هویج ‏خام + چغندر قرمز آب لیموترشی تازه + سیر + پیاز + کاهو + روغن زیتون، کباب دل، قلوه و جگر با کمی آب لیمو، گیاهان تصفیه کننده خون.

‏در درمان این بیماری می توان از گیاهانی نظیر پسته، شیرین بیان، کنجد، بولاغ اوتی،گاوزبان، مریم گلی استفاده کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: