بسیاری از مردم جهان برای حفظ زیبایی و آراستگی خود به‌دنبال شیوه‌های کم‌عارضه اما کاربردی و موثر هستند. اغلب این افراد مطالعات خود پس از بررسی روش‌های طب رایج و ترکیبات شیمیایی موجود در جهان برای حفظ زیبایی و آراستگی، شیوه‌های طبیعی درمان را از جمله بی‌خطرترین و موثر‌ترین راهکارها برای درمان اختلال‌ها و بیماری‌های رایج پوست و مو می‌‌یابند.

صور4

در حقیقت تاثیرگذاری و قدرت درمان این روش‌ها در کنار بی‌خطر بودن و بی‌عارضه بودن آن‌ها موجب اقبال این شیوه‌های درمانی در سراسر جهان به‌ویژه در کشورهای آسیایی و اروپایی شده است.

درخشندگی موها با نارگیل آبلیمویی

یکی از بهترین نسخه‌های طبیعی برای داشتن موهای درخشان و براق استفاده از ترکیبی از روغن نارگیل و آبلیموی تازه برای موهاست. برای تهیه این ترکیب کافی است 3 قاشق غذاخوری نارگیل را با یک قاشق غذاخوری آبلیموی تازه ترکیب کرده و پس از استحمام روی موهای‌تان بمالید. علاوه بر این درمانگران شیوه‌های طبیعی درمان، برای اثرگذاری عمیق‌تر بر میزان درخشندگی و شفافیت موها به بیماران خود توصیه می‌کنند مصرف مرکبات و غذاهای دریایی و سبزی‌های تازه را به‌عنوان اصلی‌ترین مواد در سبدغذایی خود قرار دهند و به‌صورت روزانه از این مواد مصرف کنند.

درمان موخوره با داروهای گیاهی

یکی از عواملی که موجب بروز موخوره در موها می‌شود غلبه خشکی بر بدن است. علاوه بر خشکی بروز اختلال‌های مختلفی در بدن ممکن است موجب بروز موخوره در موها یا چندشاخه‌شدن تارهای مو شود. درمانگران طب سنتی برای درمان این اختلال که در موها به‌وجود می‌آید تدابیر مختلفی سراغ دارند که یکی از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین آن‌ها استفاده از روغن گل بنفشه و روغن بادام به‌طور همزمان است. برای استفاده از این روغن‌ها کافی است مقدار مساوی از آن‌ها را درون شیشه‌ای کوچک و در بسته بریزید و شیشه را به‌خوبی تکان دهید تا روغن‌ها با یکدیگر ترکیب شوند. سپس آن را روی موهای خود به‌ویژه بخشی از موها که دچار موخوره شده بمالید.

علاوه بر غلبه خشکی بر بدن عوامل دیگری نیز وجود دارد که در ایجاد موخوره موها موثر است. یکی از شایع‌ترین آن‌ها استفاده از صندل روفرشی یا پلاستیکی و راه رفتن روی فرش، موکت و زیراندازهایی است که از الیاف مصنوعی تهیه شده است. سایش صندل پلاستیکی با الیاف مصنوعی این قبیل زیرانداز‌ها به‌ویژه آن‌هایی که از الیاف نفتی تهیه شده‌اند، منجر به بروز اصطکاک و جریان خفیف الکتریسیته ساکن در بدن و تغییر بارالکتریکی در موها می‌شود. این تغییر بار در تارهای مو نیز در نهایت منجر به بروز موخوره و حالت چندشاخه شدن در تار مو می‌شود. از این‌رو درمانگران طب سنتی در سراسر جهان به بیماران خود هشدار می‌دهند که از این صندل ها و کفش‌ها در منزل استفاده نکنند.

درمان کدری مو و پوست با پاکسازی بدن

در طب سنتی ایران برای درمان کدری مو شیوه‌های متنوعی وجود دارد که یکی از موثرترین آن‌ها پاکسازی بدن از اخلاط و مواد زائد است. این شیوه یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها برای از بین بردن کدری مو و پوست است. این درمانگران با تجویز داروهای گیاهی و رژیم غذایی خاصی که به بیمار توصیه می‌کنند در مدت زمان کوتاهی به پاکسازی درونی بدن بیمار می‌پردازند و به این ترتیب موجب شادابی پوست و درخشندگی موهای بیمار می‌شوند. این شیوه درمانی از جمله موثرترین روش‌های طب سنتی ایران است که حتما باید تحت نظر متخصص طب سنتی و با صلاحدید وی انجام شود.

با ضدشوره‌های گیاهی آشنا شوید

یکی از بهترین ترکیب‌ها برای درمان شوره سر، استفاده از مخلوط به و روغن زیتون است. برای تهیه این ترکیب لازم است یک عدد به ترش را درون آب بجوشانید تا حدی که کاملا له شود. سپس آن را صاف کرده و درون ظرفی بریزید و نصف وزن آن روغن زیتون اضافه کنید. این ترکیب را روی حرارت گذاشته و اجازه دهید آنقدر بجوشد تا تنها روغن درون ظرف باقی بماند. این روغن یکی از بهترین داروها برای درمان شوره سر است که باید 2‌ساعت پیش از استحمام به پوست سر مالیده شود. علاوه بر این گیاه شنبلیله نیز یکی دیگر از گیاهان دارویی موثر در درمان شوره سر است. برای استفاده از این گیاه دارویی کافی است مقداری از شنبلیله تازه را چرخ کرده و روی پوست سر مرهم کنید. بهتر است این گیاه را شب پیش از خواب روی سر بگذارید و صبح آن را در حمام بشوئید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: