بازسازی پس از زایمان یا بازسازی مادر یکی از بهترین روش ها برای بدست آوردن ظاهر قبل از حاملگی میباشد.این جراحی شامل چند عمل کوچک مانند بالابردن سینه، کاهش سینه، و کشیدن پوست شکمی میباشد. بایید راجع به این عنوان بیشتر بدانیم.توصیه میشود تنها پس از زایمان کامل فرد تحت این جراحی قرار بگیرد.

لذت مادر شدن از تمام حس های دیگر قوی تر است، لذت به دنیا آوردن زندگی دیگر قابل توصیف با کلمات نیست. برای مادر شدن یک نفر فداکاری های زیادی انجام میدهد که یکی از آنها ظاهر فیزیکی خود میباشد. حاملگی و شیردهی تغییرات زیادی در ظاهر میگذارد.مانند خط های کشیدگی،افتادگی سینه ها، گسترده شدن قسمت تیره ی نوک سینه ها، جلو آمدن شکم، و متمرکز شدن شدن چربی در قسمت های زیادی از بدن. این تغییرات حتی با انجام ورزش های سنگین و رژیم غذایی مناسب هم به سختی قابل جبران است. اما یک راه برای بدست آوردن ظاهر قبل از حاملگی وجود دارد و آن بازسازی مادر است.

جراحی پس از زایمان ترکیبی از چند نوع عمل برای تصحیح ظاهر فیزیکی بعد از زایمان است. این جراحی برای برطرف کردن نقایص بوجود آمده میباشد. که شامل کشیدن پوست برطرف کردن چروک و بالا کشیدن سینه ها میباشد. این جراحی ها یکی پس از دیگری و در قرارملاقات های پشت سر هم انجام میشود. جراح پلاستیک بسته به نیازتان با شما راجع به این جراحی ها صحبت میکند. اصولا شامل جراحی های زیر میباشد.

ـ بالا بردن سینه ـ کم حجم کردن سینه ـ توگذاری شکم ـ لیپوساکشن

بالا بردن سینه

در زمان حاملگی سینه ها به طور کامل رشد میکند و پس از زایمان و شیردهی ممکن است شاهد سینه های افتاده ،و سینه های بزرگ و رو به پایین و کشیده باشیم. این تغییرات توسط جراحی بالا بردن سینه از بین میروند. روند این امر به صورت تودوزی پوست سینه و بریدن بافت های اضافی میباشد. این عمل تنها برای بالا بردن و سفت کردن سینه ها کاربرد دارد و حجم اضافه را از بین نمیبرد.

کاهش حجم سینه ها

از آنجایی که در زمان حاملگی سایز سینه ها به حداکثر خود میرسد و بالا بردن آنها کمکی به کاهش حجم نمیکند، این مورد میتواند گزینه ی مناسبی برای زنانی که سایز سینه ی آنها بسیار بزرگ است یا کسانی که سینه های کوچک تری را ترجیح میدهند ،میباشد. روند این جراحی به صورت برداشتن لایه های اضافی چربی و دوختن پوست اضافی میباشد. مشکلات مربوط به این مورد با توجه به افزایش سایز آنها مانند فرم نامناسب، مشکلات تنفسی و اعتماد به نفس پایین میباشد. با توجه به برداشتن غده های شیردهی در حین این جراحی، برای کسانی که قصد شیردهی به کودک را دارند مناسب نمی باشد. این جراحی ترجیحا برای زنان 9 ماه پس از تولد آخرین فرزند توصیه میشود.

توگذاری شکم

بعد از زایمان قابل توجه ترین مشکل در ناحیه ی شکمی بوجود می آید. پوست شل و آویزان، خطوط کشیدگی، جلو آمدگی شکم و خط کمر صاف از عوارض قابل ملاحظه است. تمامی این مشکلات با ورزش و رژیم مناسب قابل جبران است. اما سریع ترین روش برای جبران، جراحی شکمی میباشد. این جراحی شامل برداشتن چربی ها و پوست اضافه، و محکم کردن عضلات و از بین بردن خطوط کشیدگی و نمودار کردن خط کمرمیباشد. این جراحی برای زنانی که قصد حاملگی دوباره را دارند مناسب نیست.

لیپوساکشن

در حین و پس از حاملگی چربی های زیادی در ناحیه ی شکمی، بازوها، باسن، کمر و ران ها جمع میشود. این چربی های ناخوشایند توسط لیپوساکشن که شامل برداشتن چربی با کمک فراصوت است و توسط دستگاه مکنده از بین میروند. در هر دو روش مایعی به قسمت مورد نظر تزریق میشود که لایه چربی را درهم میشکند و سپس این چربی ها به بیرون مکیده میشود. حداقل زمان لازم برای بهبودی پس از جراحی 2 تا 3 هفته میباشد. این زمان بستگی به تعداد عمل های انجام شده دارد. خودداری از انجام فعالیت های شدید ورزشی برای کاهش وزن تا چند هفته به شدت توصیه میشود.

خطرات جراحی پس از زایمان

مانند دیگر جراحی های زیبایی این جراحی هم با خطرات و پیچیدگی هایی همراه است. بعضی از این خطرات شامل موارد زیر است عدم تقارن و نا فرمی بین دو سمت بدن عفونت در قسمت شکاف و بخیه تجمع مایع میان بافتی زیر پوست مقداری بی حسی عصبی در اثر آسیب وارده به اعصاب بافت مردگی در نتیجه ی جریان نامناسب خون لختگی خون در اثر تجمع خون در زیر سطح پوست

پیش از انجام این عمل پزشک خود را به طور کامل بررسی کنید و مطمئن شوید که در این زمینه تجربه ی کافی دارد. تمام پیشینه ی پزشکی خود را با وی در میان بگذارید. این کار به وی کمک میکند تصمیمات درست تری بگیرد. از دستورات او قبل و بعد از جراحی به طور کامل پیروی کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: