6- ماهی زیاد بخورید : علت اصلی بسیاری از مشکلات التهاب در غضروف است. اکثر افراد این مشکل را احساس نمی کنند چون غضروف هیچ عصبی ندارد اما بر اثر گذشت زمان این التهاب منجر به تضعیف و شکسته شدن غضروف می شود. پیشگیری بهتر از درمان است و باید ازالتهاب کاست. اسیدهای چرب امگا 3 بهترین راه برای کاهش التهاب است. ماهی های چرب نظیر ماهی قزل آلا، شاه ماهی و تن ماهی از جمله غنی ترین منابع هستند. حداقل دو تا سه بار در هفته سعی کنید ماهی مصرف کنید.

7- درست نشستن: اغلب مادرها به فرزندانشان می گویند که به نحومناسبی بنشینند و قوز نکنند. صاف نشستن باعث می شود که وزن بدن به طور مساوی پخش شود. قوز دار نشستن باعث می شود وزن شما روبه جلو باشد و به مفاصل زانو فشار بیاید. می توانید بلند شوید و کنار صندلی بایستید بالا تنه و شانه های خود را به دیوار بچسبانید.

8- به صورت اردک راه نروید: کفش پاشنه بلند بسیار جذاب است اما تحقیقات بسیاری نشان داده است که پاشنه ای که بسیار بلند باشد به مفاصل آسیب می رساند. پاشنه بلند باعث تغییر مواضع مشترک در زانو، لگن و بالا تنه می شود و وزن بر زانوها فشار می آورد. بنابراین در نظر داشته باشید که کفش پاشنه بلند بیشتر شما را در معرض خطر قرار می دهد.

9- کیف های سنگین حمل نکنید: بسیاری از خانم ها می خواهند تمامی ملزومات خود را با خود ببرند. اما اگر کیف های دستی سنگین حمل کنید مفاصل انگشتان و مچ دستتان آسیب می بیند. برای حمل وسایل خود بهتر است از کوله پشتی استفاده کنید که وزن وسایلاتان به طور مساوی پخش شود. اگر حتی کوله پشتی حمل نمی کنید کیف بند دار دوشی بهتر از کیف دستی است.

10- از غذاهای سرخ کردنی نظیر سیب زمینی، کوکی ها و مواد چرب دیگر خود داری کنید زیرا در درازمدت باعث افزایش درد مفاصل می شود. از پکیج مربوط به سبزیجات سرخ شده و ذرت خود داری کنید. سعی کنید سس سالاد خود را با روغن زیتون و سرکه درست کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: