هومیوپاتی شکلی طبیعی از دارو است که توسط بیش از 200 میلیون نفر در سراسر جهان برای درمان شرایط حاد و مزمن استفاده می شود. به عبارت دیگر آن ماده در مقادیر بسیار کم باعث درمان آن بیماری می شود در حالیکه در مقادیر زیاد سبب بروز علائم مشابه می شود.

ماهیت جامع هومیوپاتی بدین معناست که فرد به عنوان یک فرد منحصربفرد بدن ، ذهن و روح خود را تحت درمان قرار می دهد. با در نظر گرفتن تمامی این ویژگی ها می توان گفت که هومیوپات یکی از بهترین روش های درمانی است که سلامت و درمان فرد را بدنبال خواهد داشت.

داروهای هومیوپاتی کمترین میزان عوارض جانبی را ایجاد می کنند ، به همین علت استفاده از آنها مطمئن است. این بدان معناست که داروی هومیوپات را می توان در تمامی سنین از جمله نوزادان ، کودکان ، زنان باردار و شیرده استفاده کرد. البته مصرف آن باید زیر نظر پزشک متخصص صورت گیرد.

پزشکان هومیوپاتی در واقع همان پزشکان معمولی هستند که به گرفتن شرح حال ، معاینه و بررسی شرایط بیمار می پردازند. با این حال همانطور که از علائم بیماری شما سوالاتی می پرسد ، پزشک هومیوپات به شما و علائم و شیوه های درمانی شما بطور منحصر بفرد نگاه می کند.

سوالاتی درباره شیوه زندگی ، عادات غذایی ، خلق و خو ، شخصیت ، اخلاق و رفتار ، لگوهای خواب و سابقه پزشکی مطرح می شود تا تصویر کاملی از شما در اختیار پزشک متخصص قرار گیرد.

در پایان مشاوره پزشک متخصص نسخه ای که حاوی داروهای هومیوپاتی است را در اختیار شما قرار می دهد و نحوه مصرف آن را نیز بیان می کند. این داروها اغلبا به شکل قرص یا پودر مورد استفاده قرار می گیرند. البته ژل یا کرم هومیوپاتی نیز در برخی شرایط تجویز می شود.

داروهای هومیوپاتی بارها و بارها رقیق و تکان داده می شوند. ماده اصلی در تولید آنها گیاهان و مواد معدنی تولید شده در آب و الکل هستند و پس از رقیق شدن دارو به قرص لاکتوز یا پایلول اضافه می شود.

یکی از جنبه های اصلی هومیوپاتی که از جانب بسیاری از افراد غیرقابل قبول است این است که دارو امکان دارد تا حدی رقیق شود که حتی هیچ گونه مولکولی از ماده اصلی در آن باقی نماند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: