هرگز دیر نیست

حدود 75 درصد از بالغین تا حدودی به عدم تراز دندان ها دچارند و می توانند از اتل های دندانی سود ببرند اما تنها حدود 15 تا 20 درصد از آنها، برای درمان ارتودنسی مراجعه می کنند. بسیاری از بالغین متعقدند که دیگر دیر شده است یا احساس ترس می کنند، فکر می کنند این کار شرم آور است یا شاید از عهده مخارج ارتودنسی بر نیایند.

چرا باید از اتل دندان استفاده کرد؟ دندان های کج یا به هم چسبیده، پاک کردن پلاک ها را دشوارتر و شما را مستعد ابتلا به پوسیدگی و بیماری لثه می کنند. در صورتی که دندان های شما به ترمیم از راه روکش یا پل نیاز داشته باشند، موزون بودن دندان ها انجام این اعمال را آسان تر می کند. بسیاری از بالغین از اتل برای زیبا کردن دندان استفاده می کنند. دندان های منظم ظاهر زیباتری نسبت به دندان های کج دارند. به علاوه، همزمان با افزایش سن، به طور طبیعی عضلات صورت قوام خود را از دست داده و لب فوقانی شما آویزان می شود. اما اگر دندان ها را اصلاح کرده و جلوتر بیاورید، پوست صورت شما شق تر به نظر می رسد.

اگر پس از کنار گذاشتن اتل دندان های شما تغییر مکان داده اند و یا اگر از اتل استفاده نکرده اید ولی فکر می کنید برای شما سودمند خواهند بود، ترس را کنار بگذارید. اتل ها به آن بدی که به نظر می آید نیستند با پیشرفت های به عمل آمده در موارد ارتودنسی، بیشتر ترس بالغین از پوشیدن اتل بی اساس است چون :

سیم های امروزی از نیکل و تیتاتیوم ساخته شده اند و تعداد دفعاتی که نیاز به سفت شدن دارند کمتر از انواع قدیمی است. اکثر بالغین در طول یک یا دو روز اول بعد از هر بار تنظیم، تنها دچار ناراحتی خفیفی می شوند.

گیره های سرامیکی که به مبنای دندان متصل می شوند کمتر از گیره های فلزی جلب توجه می کنند. حتی گیره های فلزی نیز از آنچه به نظر می رسند، کوچک تر و توجه کمتری را جلب می کنند، با وجود این توجه داشته باشید که گیره های سرامیکی گران قیمت تر بوده و ممکن است طول درمان با آنها نیز طولانی تر باشد.

امروزه پذیرش بیشتری نسبت به ارتودنسی بالغین وجود دارد.

شاید بتوان هزینه درمان را از بیمه درمانی تأمین کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: