با پیشرفت های علمی اخیر، پیوند موهای زنده و قابل رشد به صورت طبیعی و یکنواخت امکان پذیر شده است. در این روش یک نوار از موهای دایمی پشت و طرفین سر برداشته می شود. این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود و نیاز به بیهوشی ندارد. سپس با استفاده از روشهای مختلف به قطعات میکروگرافت (حاوی 1 تا 3 تار مو) و مینی گرافت (حاوی 3 تا 8 تار مو) تقسیم شده و در نواحی بدون مو و یا کم موی جلوی پشت سر کاشته می شود. از پیوند میکروگرافت برای ایجاد خط موی کاملاً طبیعی در جلوی سر استفاده می شود.

بسته به شدت طاسی سر، در یک جلسه از یک هزار تا سه هزار تار مو یا بیشترکاشته می شود تا تراکم در این ناحیه ایجاد شود. اما در صورت طاسی شدید، ممکن است بیش از یک جلسه برای ایجاد پوشش مناسب لازم باشد. برخی از جراحان پیوند مو ترجیع می دهند که از فولیکولار یونیت یا واحدهای تک فولیکول برای پوشش تمامی سر استفاده کنند. هر فردی که دچار ریزش دایمی موها باشد، می تواند یک کاندیدای بالقوه برای این عمل پیوند مو باشد. لذا این عمل را در گروه های زیر می توان انجام داد : طاسی موی مردانه در مردان و زنان که درمان طبی پاسخ نداده است.

در افرادی که دارای اسکارهای (جوشگاه) فاقد مو در ناحیه سر می باشند.

برای ایجاد پوشش مناسب در برخی نواحی ابرو یا ریش.

پیوند مو به شیوه ی Strip harvesting

یکی از روشهای پیوندمو، کاشت موهای خود فرد با عمل جراحی به سر خودش است. پیش از این کاشت مو به روش لیزر، پانچ گرافت و اتوماتیک انجام می شد که به دلیل ایجاد عوارض نامطلوب هم اکنون توصیه نمی شود. یکی از روشهای جدید ترمیم مو استفاده ار جراحی Strip harvesting است که در این عمل نوار باریکی از ناحیه پشت سر برداشته و پس از تقسیم به قطعات میکرو و مینی گرافت (حاوی یک تا سه تار مو و سه تا هشت تار مو) به نواحی وسیع بی مو و کم مو پیوند زده می شود.

این نواحی کم پشت یا بدون مو عمدتاً در بالا و جلوی سر قرار دارند و با توجه به درصد طاسی هزار تا چهار تار موی خود فرد به سر او پیوند زده می شود. موهای کاشته شده حداکثر شش ماه بعد از عمل شروع به رشد می کنند و مثل سایر موهای طبیعی تابع قانون رشد و ریزش هستند. از این شیوه پیوند مو برای درمان طاسی مردان یا زنانی که دچار ریزش دایمی مو هستند به کار می رود. همچنین از این عمل می توان در بازسازی ابرو یا ریش جراحت دیده استفاده کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: