معرفی راهکار مناسب برای داشتن یک اندام مناسب و زیبا

فیبر: آزمایشهای متعدد نشان داده است که فیبری که در میوه ها، سبزیها و غلات وجود دارد باعث می شود که کالری موجود در غذاها جذب بدن شود و یا به اصطلاح بدن نتواند از کالری این مواد غذایی استفاده کند معنی دیگر این مطلب آن است که شما می توانید مقدار زیادی از این غذاها را بخورید و از املاح و ویتامین ها و مواد مفید موجود در آنها استفاده کنید ولی تمام کالری های موجود در آنها را به کار نگیرید.

برای پیدا کردن یک اندام مناسب و زیبا باید از غذاهای که دارای فیبر فراوان و مقادیر بسیار کم چربی می باشند استفاده کنید. البته چربی مصرفی شما باید از نوع چربی های اشباع شده یعنی چربی سفت و چربی های کلسترول زا نباشد لوبیای ژاپنی یا سویا یکی از بهترین خوراکیهای موجود در دسترس می باشد. حتی پروتئینی که در راه خوردن این لوبیا به بدن می رسد خیلی بیشتر از پروتئینی است که از خوردن یک استیک وارد بدن می شود.

از خواص دیگر فیبر آن است که باعث رفع یبوست شده و مواد سمی موجود در روده ها را به سرعت رفع می کند. شما دارای چهره ای شاداب و گلگون خواهید شد و به خاطر اینکه مواد سمی حاصل از هضم و تخمیر غذاها دیگر در روده های شما توقف نکرده و جذب بدن شما نمی شود دارای آرامش فکری قابل توجه، راحتی خیال و دوری از دغدغه و دل شوره خواهید شد. خوردن فیبر زیاد توسط غذاهای حاوی فیبر به طور مسلم شما را شاد و سرحال خواهد کرد. آمادگی بیشتری برای کار، سخن گفتن، بحث با دوستان و فامیل خود پیدا خواهید کرد. بدین ترتیب شما با برنامه ریزی دقیق غذایی می توانید که از غذاهای پر از فیبر مثل انواع سبزیهای خام و پخته ، انواع حبوبات، نان، ماکارونی و برنج استفاده کنید. به نحوی که حتی در پایان ناهار یا شام احساس گرسنگی نکنید. همان طوری که ذکر شد بایستی مقدار مصرفی این غذاها حساب شده و معین باشد.

سعی کنید بیشتر از میوه های تازه همراه با یک لیوان آب استفاده کنید. به خصوص این کار را قبل از ناهار و شام انجام دهید. مخلوط شدن قند میوه ها یعنی «فرکتوز Fructose» و آب و فیبر موجود در میوه باعث از بین بردن اشتهای از بین بردن اشتهای شما می شود و به متناسب کردن اندام شما کمک می کند.

در چهار هفته اول رژیم برای لاغر شدن بیشتر از انواع و اقسام سبزیهایی خام و پخته استفاده کنید و بعداً سیب زمینی، ماکارونی، برنج و نان را کم کم کرده وارد برنامه غذایی خود کنید و با دقت و حساب درست، از این غذاها نیز حتماً استفاده نمایید.

سعی کنید به طور اضافی از فیبر در غذاهای خود استفاده نمایید که یکی از بهترین آنها پوسته یعنی سبوس برنج و سبوس گندم است که راجع به مواد موجود در آنها و خواص شان قبلاً مطالبی در این کتاب مطالعه کرده اید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: