بیماران سرطانی که به هنگام غذا خوردن مشکل دارند چه اقداماتی بایستی انجام دهند؟

زمان هایی که شما قادر به خوردن غذا نیستید و حالت تهوع بسیار شدید دارید و یا بیش از حد مشکل بلع دارید، نیازهای تغذیه ای بدن خود را نمیتوانید برطرف کنید. اگر این وضعیت چند روز طول بکشد باعث کم شدن وزنتان میشود. در این زمان توصیه های تیم مراقبتهای پزشکی میتواند به شما یاری رساند. برخی از این توصیه ها میتواند مصرف کوتاه مدت از جایگزین های غذایی باشد. از قبیل:

  • مکمل های غذایی تجاری که منابع خوبی از کالری و مواد مغذی هستند. این مکمل ها در طعم های مختلف ارائه شده و بصورت خیلی آسان قابل استفاده در نوشیدنی ها، میلک شیک ها و پودینگ ها و... هستند. سعی کنید انواع مختلف را امتحان کنید تا طعم و نوع مورد علاقه خود را بیابید.

شوهر من قادر به غذا خوردن نبود تا حدی که هیچ انرژی نداشت. من شروع به خوراندن غذاهای مختلف به او کردم. ولی هیچ نتیجه ای نگرفتیم. این غذاها برایش بسیار سنگین بود و همه را برمیگرداند. تا اینکه به یک متخصص تغذیه مراجعه کردیم. با کمک او و مکمل های غذایی توانستیم شرایط را بهتر کنیم. هم رژیم غذایی و هم استراحت کافی در طول درمان بسیار موثر بود. خانم اودیله

مکمل های غذایی تجاری در بسیاری از داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی به فروش می رسند. بعضی از آنها را نیز می توانید بدون نسخه پزشک خریداری کنید. اما بهتر است تیم مراقبت های پزشکی خود را در جریان قرار دهید. و تحت نظر پزشک خود مصرف کنید.

مادر من علاقه ای به مصرف مکمل های غذایی نوشیدنی بدلیل غلیظ بودن نداشت. تا اینکه پرستارش توصیه کرد که این نوشیدنی را با آب، رقیق کند تا هم شیرینی و هم غلظت آن کمتر شود. آقای فرانسوا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: