خواص شفا بخش عسل

بقراط حکیم می فرماید : «باید کاری کنی که غذاهای تو، تنها داروی تو باشد و داروی تو غذای مخصوص تو گردد.»

عسل قبل از اینکه یک غذای کامل باشد اکسیری پر ارزش است که سالهای سال به عنوان دارو و درمان مورد استفاده قرار گرفته است و حاوی حدود 80 ماده مفید برای انسان است. هیچ غذائی به اندازه عسل سرشار از مواد غذایی نبوده و به اندازه آن نیروی کهربایی و تشعشعات رادیواکتیو ندارد. تمام مایحتاج بدن را به طور طبیعی داشته و قندش برای هر سنی مناسب می باشد و سرشار از قیمتی ترین مواد حیاتی است. بنا به گفته دانشمندان تأثیر بسزایی در رشد و حیات انسانی داشته و معتقدند که عسل برای رشد تمام اعضای بدن مفید است. اکثر عناصر جزئی و مواد معدنی و ویتامین ها را داراست. عناصر جزئی و مواد معدنی و ویتامین هایی که در گل پرورش یافته و در دامان خورشید تربیت شده اند. مواد زنده ای که عسل همراه خود به بدن انسان می برد سبب شده است که این ماده غذایی برتری بیشتری نسبت به سایر مواد قندی پیدا نماید. ارسطو فیلسوف بزرگ یونانی در کتابش موسوم به «آفتاب باستانی پرورش زنبور عسل» معتقد است، عسل دارای خواص ویژه ای است که اثر استثنایی بر بدن انسان دارد. همچنین دموکریت فیلسوف مشهور یونانی که بیش از صد سال عمر کرده با غذا عسل می خورد. وقتی از او سوال شد چگونه می توان سلامتی را حفظ کرد. در پاسخ گفت : «عسل بخورید و بدن خود را با روغن ماساژ دهید»

جالینوس حکیم معتقد بود که عسل در درمان بعضی از بیماریها اعجاز می کند او برای درمان مسمومیت ها ، امراض معده ، سرطان، جوف دهان و .... از عسل استفاده می نمود.

فیثاغورس و پیروان او با اینکه گیاهخوار بودند. عسل را جزء طعام روزانه خود قرار داده بودند. بقراط 2500 سال پیش می زیست و پیوسته عسل می خورد و در درمان اکثر بیماریها مخصوص زخمها عسل تجویز می نمود. وی 107 سال عمر کرد.

ابوعلی سینا دانشمند بزرگ ایرانی و بزرگترین شخصیت پزشکی آن درمان در کتاب قانون پزشکی خود دهها نسخه بر پایه موم و عسل به کار برده است و خواص شفا بخش عسل را در درمان انواع بیماریها یاد آور شده است. او می نویسد عسل در هنگام زیاد شدن بلغم اندرون را تقویت، نیرو را زیاد و اشتها را باز می کند. به عقیده وی عسل خوراکی است که جوانی را جاویدان می سازد، حافظه را نیرو می بخشد ، گذشته را در خاطره زنده و اندیشه را پاک می کند، زبان را می گشاید و درد را ریشه کن می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: