این روزها انجام جراحی زیبایی بسیار رایج است ، اما نمی توان آن را عملی ساده و سطحی، تنها مثل عوض کردن رنگ رژ لب، در نظر گرفت . در عین پر طرفدار بودن ، جراحی های زیبایی هنوز هم خطرات خود را دارند که باید قبل از انجام خوب درباره ی آنها تحقیق کنید . بعضی اوقات نتیجه ی دلخواه و مورد تصور ما بدست نمی آید و گاهی این نوع از جراحی آسیب های جدی به سلامت بدن وارد می آورد . پس بهتر است قبل از انجام جراحی های مرتبط با زیبای این مطلب کوتاه را مطالعه کنید :

 

آیا گزینه ای غیر از جراحی در دسترس است ؟

قبل از انجام هرگونه جراحی باید به این سوال فکر کنید که راه دیگر غیر از جراحی وجود دارد ؟ برای مثال می توانید با رژیم غذایی وزن خود را پایین بیاورید و یا فرم ماهیچه ها را با ورزش های متعدد تغییر دهید ؟ قبل از آنکه خود را به تیغ جراحی بسپارید حداقل یکبار گزینه ی جایگزین دیگری را امتحان کنید .

 

نسبت به خطرات جراحی آگاه هستید ؟

 نکته ی دیگری که باید قبل از انجام جراحی در نظر بگیرید ، خطرات احتمالی آن است . تمام جراحی های پلاستیک با خطرات احتمالی برای سلامتی همراه هستند .برای مثال ممکن است بعد از عمل دچار عفونت شوید. پس قبل از هر چیز با پزشک خود درباره ی این خطرات احتمالی و راههای به حداقل رساندن آنها خوب صحبت کنید .

 

از پس هزینه های جراحی بر می آیید ؟

چه از بیمه استفاده می کنید و چه خود هزینه ی جراحی را می پردازید ، باید به این نکته توجه کنید این نوع از جراحی ها معمولا هزینه بر هستند . شاید امروز فقط بخشی از کار را مد نظر قرار دهید . اما بعد از انجام عمل به جراحی های بیشتری نیاز داشته باشید که پرداخت هزینه ی آنها برایتان مقدور و یا آسان نباشد . همچنین شاید برخی از این جراحی ها به طور کلی بی فایده بوده و هیچ تاثیری بر کیفیت زندگی شما نداشته باشند .  

 

برای انجام جراحی زیبایی با چه محدودیت هایی مواجه هستید ؟

جراحان نمی توانند نتیجه را تضمین کنند . با این حال که بسیاری پس از انجام جراحی راضی و خشنود هستند ، اما همیشه افرادی پیدا ی شوند که نتیجه ی مطلوب را نگرفته باشند .همچنین ، جراحی زیبایی همه ی جوانب زندگی را تحت تاثیر قرار نمی دهد و بدون آنها نیز شما زیبا هستید .

 

نتایج جراحی چقدر ماندگار است ؟

فراموش نکنید جراحی های زیبایی نتیجه ی ابدی ندارند و از پروسه ی سالخوردگی پیشگیری نمی کنند . برای مثال عمل لیفتینگ پوست شاید فقط یک سال دوام بیاورد . اما عمل جراحی که در آن ماهیچه ها محکم و تقویت می شوند ، ممکن است تا ده سال نیز ماندگار باشد . پس اول از نوع جراحی مورد نیاز خود مطمئن شوید و تنها به تبلیغات اکتفا نکنید .

 

آیا جای جراحی های پلاستیک روی پوست می ماند ؟

بدون ایجاد اسکار و لکه های پوستی هیچ جراحی امکان پذیر نیست ! حال یک جراح حاذق می تواند جراحی را طوری انجام دهد که اسکار ناشی از آن تا حد ممکن کمرنگ و یا دور از دید باشد .

 

آیا به جراحی های مجدد نیاز پیدا خواهید کرد ؟

نیاز به عمل جراحی دوباره بعد از جراحی پلاستیک اول محتمل است . هر چند کم ، اما میزان احتمال این مورد را قبل از شروع جراحی اول بسنجید و با دکتر خود مشورت کنید . در این صورت نسبت به هزینه های اضافی احتمالی نیز آگاه خواهید شد .

 

آیا می خواهید شبیه فرد دیگری شوید ؟

انجام جراحی پلاستیک هیچ ایرادی ندارد ، اما درمانی برای افسردگی و عدم اعتماد به نفس محسوب نمی شود . جراحی پلاستیک بیشتر به منظور اصلاحی بسیار کوچک برای بخشی از بدن انجام می گیرد ، نه برای خلق چهره و اندامی کاملا جدید ! سعی نکنید شبیه دیگران و یا سلبریتی ها شوید . زیرا زیبایی شما در بی همتا بودنتان نهفته است .

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: