رزی ادونل (Rosie-O`Donnell) مجری برنامه های کمدی، از وقتی به یاد می آورد با مشکل اضافه وزن مواجه بوده و همواره با آن مبارزه کرده است. روزی رزی تصمیم گرفت باشگاهی افتتاح کند و افراد چاق را تشویق کند تا عادات غذایی خود را تغییر داده و سلامتی شان را بهبود بخشند. او درباره ی انتخاب مربی می گوید: من به دنبال یک عروسک باربی که مدام تکرار کند تو باید این کار را انجام دهی، نبودم.

مردم با شنیدن این موضوع با خود فکر می کردند: من هرگز دوست ندارم شبیه او شوم. چرا خودم را به دردسر بیندازم و پیش از آن که شروع کنند، دلسرد می شدند.

سرانجام رزی، جودی مولنار (Judy Molnar) را که قدش 185 سانتی متر و وزنش 91 کیلوگرم بود، به عنوان سرپرست باشگاه انتخاب کرد. رزی می گوید: اولین بار که جودی را دیدم با خود گفتم: این فردی است که شبیه من است؛ یک آدم کاملا معمولی. جودی هم مثل رزی معتقد بود: اگر من می توانم سالم باشم، پس همه می توانند. چند سال پیش، جودی پیاده روی را شروع کرده بود. آن موقع او 136 کیلوگرم وزن داشت. جودی به یاد می آورد: برای اولین بار در زندگیم به فکر رژیم غذایی و رسیدن به یک سایز معین نبودم، بلکه فقط به فکر سلامتی ام بودم.

به تدریج برنامه ی روزانه ی پیاده روی به برنامه ی روزانه ی دویدن تبدیل شد. اگرچه جودی به کم کردن وزن فکر نمی کرد اما پس از یک سال، او 45 کیلوگرم لاغر شده بود.

در یکی از دوره های آموزشی باشگاه، رزی فرصت یافت تا تعداد زیادی از اعضای باشگاه را ملاقات کند. او می گوید: مردم گفتند که من به آنها انگیزه داده ام، البته آنها هم به من انگیزه داده بودند.

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط بخش خدمات سلامت و بهداشت ایالات متحده، بیش از 98 درصد افراد تحت بررسی درباره ی چیزهایی که باید برای رسیدن به اندام مورد علاقه شان تغییر می دادند، صحبت کردند و داشتن وزن متناسب، مهم ترین تغییر ذکر شده از سوی آنها بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: