در دوران بارداری، هورمون ها به معنای واقعی ماراتن اجرا می کنند. و آن حالت روحانی که همه در مورد آن صصحبت می کنند، در برخی واقعیت نداشته و کاملا مخالف است. افزایش سطح هورمون ها، باعث می شود سایز پاها به دو برابر نیز برسد، باعث ایجاد لک شده و پوست را تیر تر می کند. ویار های روزانه و هوس های غذایی عجیب و غریب دلیل نمی شود که از زیبایی در دوران بارداری خود چشم پوشی کنید. ایده درست این است که تلفیقی مناسب از روتین روزانه مراقبت از پوست خود داشته باشید. همچنین قبل از استفاده از هر محصولی، محتویات آن را بررسی کنید که فاقد مواد شیمیایی مضر در دوران بارداری باشد. می توانید از محصولات طبیعی استفاده کنید که در دوران بارداری مضر نبوده و فواید بسیاری نیز برای پوست خواهد داشت.

درمان خارش پوست با جو دوسر

پوست کشیده شده و ملتهب نیاز به تسکین دارد و چه چیزی بهتر جو دوسر فوق العاده ملایم و موثر خواهد بود. یک فنجان جو دوسر را کاملا پودر کنید و درون کیسه های چای کیسه ای بریزید. آن را در فنجان آب گرم انداخته و بخیسانید. این مخلوط باعث تسکین و کاهش التهاب پوست خواهد شد.

با خیساندن پاها در دمنوش اسطوخودوس خود را درمان کنید

در سه ماهه سوم بارداری پاها به طرز غیر قابل باوری متورم خواهد شد. خیساندن و ماساژ پاهای متورم، تاثیر معجزه آسایی دارد. یک تشت را پر از آب نیمه گرم کرده و چند قطره روغن اسطوخودوس در آن بریزید. خیساندن پا در این مخلوط، نه تنها باعث آرامش می شود، بلکه التهاب را نیز کاهش داده و پوست را نرم می کند.

روغن رزهیپ برای ترک های پوستی (استرچ مارک)

ترک های پوستی عضو جدا نشدنی دوران بارداری است. درمانی برای از بین بردن دائمی آنها وجود ندارد، اما راه هایی هست که آنها را کنترل کرده و کاهش دهید. استفاده دو بار در روز از روغن رزهیپ، 43 درصد  باعث کاهش ترک های پوستی می شود.

آب خنک به بدن اسپری کنید

دمای بدن یک زن باردار از افراد معمولی بیشتر است و این دما در طول تابستان بسیار بیشتر خواهد بود. یک اسپری آب خنک به همراه داشته باشید و زمانی که حس می کنید دمای بدن افزایش یافته، مقداری از آن را به بدن اسپری کنید تا دمای پایین آید.

سیب زمینی خام برای رفع پف چشم

چشمان خسته و پف کرده با تیرگی زیر چشم یکی از آثار بارداری است. علاوه بر تکه های خیار، از تکه های سیب زمینی نیز استفاده کنید. این مواد طبیعی تاثیر بسیار زیادی در شادابی چشم ها پوست اطراف آن دارد. به راحتی سیب زمین را حلقه حلقه کرده و روی چشم ها قرار داده و اجازه دهید معجزه کند.

محصولات فاقد سولفات

شامپوهای مملو از سولفات، یکی از ممنوعه ترین محصولات در دوران بارداری است. فراموش نکنین مواد طبیعی مانند سس مایونز می تواند به عنوان نرم کننده عمل کرده و مخلوط جوش شیرین و سرکه نیز می تواند باعث پاکیزگی ملای پوست سر و موها شود و جای شامپو را بگیرد. همچنین برای حذف صابون نیز می توانید از مواد طبیعی گفته شده در پست های همین سایت جستجو کنید.

استفاده از روغن های طبیعی برای پاک کردن آرایش

مقدار کمی مواد شیمیایی در پاک کننده های صنعتی وجود دارد که استفاده از آنها در دوران بارداری توصیه نمی شود. روغن بادام و روغن زیتون می توانند هم زمان که پوست را از آلودگی ها پاک می کنند، آن را تغذیه نیز کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: