چه زمانی در روز برای قرص های مکمل مختلف مناسب است و آیا هنگام خوردن قرص ها بهتر است معده پر باشد یا خالی؟ چگونه تاثیر این قرص ها بیشتر می شود؟ در این مطلب پاسخ تمام این سوالات ارائه شده است.

آهن: همراه نهار یا شام

اغلب بهتر است ویتامین ها و مکمل ها همراه با غذا میل شود. چرا؟ غذا خوردن باعث ترشح اسید های مخصوص هضم غذا می کند که باعث تجزیه این قرص ها می شود و باعث می شود پس از مصرف دچار حالت تهوع نشوید. برای مثال، آهن در معده خالی به بهترین نحو عمل می کند. اما بسیاری از افراد پس از مصرف با معده خالی دچار حالت تهوع می شوند و از خوردن مکمل آهن خودداری می کنند. بنابراین بهتر است به جای توقف مصرف قرص آهن، آن را با غذا میل کنند. همچنین کافئین و شیر می تواند در جذب آهن تداخل ایجاد کند بنابراین صبح که چای و شیر میل میکنید از مصرف قرص آهن اجتناب کنید.

منیزیم: قبل از خواب

منیزیم لیست بلند بالایی از فواید دارد.از استخوان های قوی تر و کاهش درد گرفته تا سلامت قلب و خواب بهتر تاثیر دارد. خوردن مکمل منیزیم قبل از خواب به دلیل تاثیری ه روی خواب بهتر دارد، می تواند کیفیت خواب شما را بهبود بخشد.

ویتامین C: با یک وعده غذایی در زمان مشخصی از روز

ویتامین C یکی از ویتامین های محلول در آب است. به دلیل هضم آسان زمان مشخصی برای دریافت این ویتامین تعیین نشده است. اما با توجه به اسیدی بودن ویتامین C، ممکن است در معده خالی باعث بروز حالت تهوع کند. سعی کنید ویتامین C را در ساعت مشخصی از روز میل کرده و هر روز در همان ساعت دریافت ویتامین C را تکرار کنید تا تبدیل به عادت شود.

ویتامین های B: صبح

ویتامین های روده B شامل B1، B2، B3، B5، B6، B12، بیوتین و فولیک اسید است. مصرف این گروه هنگام صبح، انرژی شما را افزایش می دهد.

کلسیم: نیمی صبح، نیمی شب

اگر هر روز مکمل کلسیم برای استحکام استخوان ها استفاده می کنید، قرص را به دو قسمت تقسیم کرده و نیمی از آن را صبح و نیمی از آن را شب میل کنید. افزایش سطح کلسیم در خون باعث ایجاد رسوب کرده و برای کلیه مشکل ایجاد می کند و می تواند دلیلی برای سنگ کلیه باشد.

ویتامین D: در وعده غذایی یکسان

افرادی که دچار کمبود ویتامینD هستند، در خطر بروز شکستگی استخوان، برخی از انواع سرطان، چاقی، دیابت و سایر مشکلات روده ای قرار می گیرند. ویتامین D به عنوان ویتامین آفتابیشناخته شده است، زیرا بدن پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب شروع به ساخت آن می کند. اگر در مناطقی زندگی می کنید که بیشتر مواقع هوا ابری است، بنابراین ممکن است دچار کمبود ویتامین D باشید و نیاز به دریافت مکمل داشته باشید.. زیرا دریافت این ویتامین از غذاها مشکل است. این ویتامین محلول در چربی است بنابراین باید به همراه چربی ها مصرف شود. زمان مشخصی برای مصرف این ویتاین وجود ندارد، اما بهتر است همراه با غذا مصرف شده و هر روز در یک ساعت و به همراه یک وعده غذایی مشخص آن را میل کنید. این توصیه را برای مصرف سایر ویتامین های محلول در چربی مانند A، E و K نیز به کار برید.

پروبیوتیک ها: با یک وعده غذایی

پروبیتیک نوعی از باکتری است که تاثیرات مطلوبی در سیستم گوارش دارد و باعث بهبود و سلامت التهابات و سوء هاضمه در دستگاه گوارش شود و همچنین در سیستم ایمنی نیز تاثیر مثبت دارد. انواع مختلفی از پروبیوتیک در دسترس است و نحوه مصرف آن بسته به نوعش متفاوت است. فراموش نکنید پروبیوتیک ها میکروارگانیزم های زنده هستند بنابراین هنگام مصرف به دستورالعمل آن ها دقت کنید. برخی با غذا و برخی با معده خالی توصیه می شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: