حسن اکبری متخصص آسیب شناسی سلولی و طب سنتی ایرانی گفت: در شرایط اپیدمی ویروس کرونا و شروع فصل پاییز و سرما، اهمیت موضوع تقویت سیستم ایمنی بسیار بیشتر می‌شود. مردم با رعایت توصیه‌های طب سنتی می‌توانند میزان قدرت سیستم ایمنی بدن خود را افزایش دهند تابه کمک طب سنتی در این شرایط حتی به سرماخوردگی خفیف هم دچار نشوند.

اکبری بیان کرد: اولین و مهم‌ترین راهکار تقویت سیستم ایمنی بدن، اصلاح رژیم غذایی افراد است. در واقع افراد باید میزان استفاده از غذا‌های سرد را به حداقل برسانند. غذا‌های سرد به دلیل دریافت بالای انرژی از بدن برای سوزاندن ماده غذایی مناسب نیستند. به همین منظور مصرف زنجبیل و دارچین برای تقویت سیستم ایمنی بسیارحائزاهمیت است. توصیه می‌شود افراد دیابتی مصرف زعفران دم کرده را جایگزین چای کنند.

12861933_952

متخصص آسیب شناسی سلولی گفت: هوای پاک و مناسب و ورزش از ضروریات تقویت سیستم ایمنی محسوب می‌شوند. ورزش روزانه را جدی بگیرید و در صورت آلودگی شدید هوا از منزل خارج نشوید.

12861915_447

اکبری در ادامه افزود: متاسفانه یکی از موارد تضعیف کننده سیستم ایمنی، تغییر زمان خواب افراد است، برخی خانواده‌ها تا حدود ساعت ۳ بامداد بیدار هستند و در مقابل، ظهر از خواب بیدار می‌شوند که این عمل باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود. همچنین در بعضی موارد کم خوابی را در افراد شاهد هستیم که حتماً توصیه می‌شود برای تقویت سیستم ایمنی بدن؛ مدت زمان خواب و بیداری خود را در طول شبانه روز اصلاح کنید.

12861910_945

متخصص طب سنتی بیان کرد: یبوست از دیگر عوامل کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن است که توصیه می‌شود این بیماری را با ورزش روزانه، مصرف غذا‌های گرم، مصرف نمک ارگانیک، عدم استفاده از روغن‌های نباتی و جایگزین کردن روغن‌های حیوانی و زیتون مورد درمان قرار دهید.

اکبری در پایان تصریح کرد: یکی دیگر از عوامل کاهش قدرت سیستم ایمنی مربوط به استرس، ترس و نگرانی بیش از حد است. با توجه به شرایط اپیدمی ویروس کرونا و اهمیت تقویت سیستم ایمنی، استرس و نگرانی برای مردم جامعه مناسب نیست؛ بنابراین توصیه می‌کنیم با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی میزان استرس و نگرانی خود را کاهش دهید.


 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: