رفع تیرگی ناحیه تناسلی زنان همواره از دغدغه آنها است.تیرگی ناحیه تناسلی زنان با افزایش سن و بلوغ رخ می دهد.تیرگی ناحیه تناسلی زنان معمولا در بین زنان شایع است.تیرگی ناحیه تناسلی زنان اگر با خارش همراه باشد نشانه عفونت است.

ناحیه تناسلی زنان به خودی خود یک نوع پوست کاملاً متفاوت با بقیه بدن دارد. این از مخاط تشکیل شده است ، لایه های غشای مخاطی سلولهای اپیتلیال که روی لایه ای از بافت پیوندی سست قرار گرفته و اجازه جذب و ترشح را می دهد. این معمولاً باید صورتی بنظر برسد. در زنان یائسه ممکن است رنگ واژن روشن تر باشد.

 

نظافت بخش مهمی از برنامه زیبایی ماست. از بین تمام اعضای بدن ما ، مراقبت از مناطق خصوصی ما همیشه در پایین لیست اولویت های ما قرار دارد. پوست واژن حساس و مستعد بثورات ، آلرژی و لکه های تیره است. پوست تیره در ناحیه خصوصی ما چیزی است که اکثر ما در برخی از زمانهای زندگی با آن دست و پنجه نرم می کنیم. 

 

اگر چه تیرگی پوست زیر بغل مشکل سلامت جدی محسوب نمی شود، اما از نظر زیبایی ظاهری می تواند ناخوشایند باشد.

پوست تیره اغلب به عادت های بد غذایی ، سیگار کشیدن، کرم های رفع مو ، لباس های تنگ ، عفونت های پوستی ، وراثت ، پیری و چاقی نسبت داده می شود.

 

درمان تیرگی ناحیه تناسلی و زیر بغل زنان در طب سنتی

در اینجا 11 روش آسان برای درمان تیرگی ناحیه تناسلی و زیر بغل با استفاده از مواد طبیعی و سنتی آورده شده است.

 

1. روغن نارگیل و عسل

یک کاسه برداشته و 1 قاشق چایخوری روغن نارگیل و 1 قاشق چایخوری عسل را مخلوط کرده ، مخلوط را در مایکروویو به مدت حدود 20 ثانیه گرم کنید. مخلوط را به تیرگی کشاله ران و همچنین زیر بغل بمالید و بگذارید به مدت 15 دقیقه بماند. مخلوط را با استفاده از گلاب پاک کنید.

 

 تیرگی ناحیه تناسلی زنان

 

2. دوغ

 

 

مقداری دوغ و یک پنبه تهیه کنید. پنبه را به دوغ آغشته کرده و حداقل به مدت پانزده دقیقه به آرامی روی ناحیه واژن قرار دهید. دوغ به عنوان ماده لایه بردار عمل می کند و تیرگی پوست را از بین می برد.

 

 تیرگی ناحیه تناسلی زنان

 

3. خیار و آلوئه ورا

خیار را رنده کرده و یک خمیر از خیار و آلوئه ورا درست کنید ، آن را به مدت 15 دقیقه روی واژن و زیر بغل خود قرار دهید سپس با آب سرد بشویید.

 

 تیرگی ناحیه تناسلی زنان

 

4. ماست

 

ناحیه واژن و زیر بغل را به مدت 5-7 دقیقه با ماست ماساژ دهید. بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

 

 تیرگی ناحیه تناسلی زنان

 

5. چوب صندل ، آب گوجه فرنگی ، آبلیمو و آب خیار

با استفاده از چوب صندل ، آب گوجه فرنگی ، آب لیمو و آب خیار خمیری کنید. این مخلوط را روی دیواره های واژن و زیر بغل که می خواهید روشن شود بمالید و بگذارید برای مدتی بماند. بعد از این کار آن را با آب سرد بشویید و پوست خود را خشک کنید.

 

 تیرگی ناحیه تناسلی زنان

 

6. سیب زمینی

برای رفع تیرگی کشاله ران و واژن ، سیب زمینی را برش دهید و آن را به صورت دورانی دور واژن بچرخانید. سیب زمینی یک سفید کننده طبیعی است.

 

 تیرگی ناحیه تناسلی زنان

 

7. روغن زیتون اصلی

محل را با روغن زیتون اصلی ماساژ دهید و بگذارید یک شب بماند. این درمان نه تنها به روشن شدن پوست کمک می کند بلکه باعث کاهش چین و چروک و نرم شدن پوست می شود.

 

 تیرگی ناحیه تناسلی زنان

 

8. آب لیمو

مقداری آبلیمو را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و به آرامی روی دیواره های واژن و زیر بغل قرار دهید. بگذارید 3 تا 5 دقیقه بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

 

 

 تیرگی ناحیه تناسلی زنان

9. سفیده تخم مرغ

یک سفیده تخم مرغ را بزنید تا کف کند و روی ناحیه واژن و زیر بغل قرار دهید. پس از خشک شدن ، آن را با آب سرد بشویید.

 

 تیرگی ناحیه تناسلی زنان

 

10. آلوئه ورا

 

یک کاسه برداشته ، 1 قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا را با کمی زردچوبه مخلوط کنید. خمیر را روی زیر بغل و کشاله ران خود بمالید. بگذارید 20 دقیقه بماند. با آب ولرم بشویید و پاک کنید. این کار را 3 بار در روز تکرار کنید.

 

 تیرگی ناحیه تناسلی زنان

 

11. روغن سیاهدانه

 

روغن سیاهدانه با پایه اصل را بر موضع های تیره (زیربغل و کشاله ران) هر روز به مدت ده دقیقه آرام در سه نوبت تا چهل روز بمالید.

 

 تیرگی ناحیه تناسلی زنان

 

نکته: معمولاً ، وقتی واژن تیره می شود ، نشان دهنده یک مشکل جدی پزشکی نیست. با این حال ، در صورت بروز علائم زیر ، باید سریعاً با متخصص زنان خود مشورت کنید:

• تغییر در رنگ ، بو یا میزان ترشحات واژن.

• قرمزی یا خارش واژن

• خونریزی واژن بین دوره ها ، بعد از رابطه جنسی یا بعد از یائسگی

• توده یا برآمدگی در واژن شما

• درد هنگام مقاربت

در نتیجه ، تیرگی واژن برای هر خانمی با افزایش سن اتفاق می افتد. این غیرطبیعی نیست و جزئی از زن بودن است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: