افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی دارند ممکن است سوال های متعددی ذهنشان را درگیر کند. یکی از سوال هایی که ذهنشان را درگیر می کند شناخت نوع بینی آن ها می باشد. عمل زیبایی بینی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است که درصد احتمال برگشت شکل قبلی بینی بسیار پایین خواهد بود. بینی های استخوانی خصوصیات هایی دارند که آن ها را از بینی های گوشتی جدا می کنند و همچنین اگر بینی استخوانی دارید می توانید به بهترین جراح بینی استخوانی در ایران مراجعه کنید. شما می توانید با مراجعه به سایت تاپتنا لیست بهترین جراحان بینی را مشاهده کنید. 

تشخیص بینی استخوانی

به طور کلی بینی های استخوانی ضخامت پوست کم تری نسبت به بینی های گوشتی دارند. پوست بینی های گوشتی چرب است و دارای چربی و اندازه بزرگ تری نسبت به بینی استخوانی است. بینی گوشتی نوک پهنی دارد در حالی که بینی استخوانی نوک جمع تری دارد و همچنین حالت افتادگی در هر دو آن ها مشاهده می شود در نتیجه نمی توان با وجود افتادگی یا عدم افتادگی به نوع بینی پی برد.

بینی های استخوانی ضخامت کم تری دارند و انعطاف پذیرتر هستند به همین دلیل ماهیت این دسته از بینی ها غضروفی است و تیغه بینی کاملا مشخص است. این دسته از بینی ها در قسمت پل بینی، قسمت بر آمده ای دارند که قسمت بر آمده را قوز بینی می نامند. قوز بینی در بینی های گوشتی نیز کم تر و کوچک تر دیده می شود. بینی های استخوانی دارای غضروف های قوی تری هستند و لازم به ذکر است که جراحی بینی گوشتی با تکنیک های کاملا متفاوتی صورت می گیرد. برای کسب اطلاعات بیش تر به لینک بهترین جراح بینی گوشتی در تهران مراجعه کنید. شما می توانید با مراجعه به سایت تاپتنا لیست بهترین جراحان بینی را مشاهده فرمایید. 

01

مراحل عمل بینی استخوانی

یکی از بهترین نوع بینی برای جراحی زیبایی، بینی استخوانی است. در این عمل، بینی ساختاری نازک و بدون بافت دارد. در بینی های استخوانی غضروف بینی بسیار مناسب است و نیازی به پیوند غضروف یا غضروف مصنوعی نمی باشد. بینی استخوانی دارای کمی انحراف است که در زمان جراحی پزشک می تواند این مشکل را برطرف سازد. در جراحی بینی استخوانی پزشک می کوشد با پیاده سازی تکنیک های خود برای اصلاح فرم بینی اقدامات موثری را انجام دهد. جراحی بینی استخوانی نیز مانند دیگر جراحی ها دارای روش ها و تکنیک های منحصر به فرد خود می باشد. در جراحی بینی می توان مشکلات تیغه بینی، شکستگی، مشکلات تنفسی و انحراف بینی را رفع نمود. برای دریافت نتیجه مطلوب نزد بهترین جراح بینی استخوانی در ایران بروید به دلیل این که بهترین جراح بینی با انواع بینی آشنایت دارد.

سایت تاپتنا با دارا بودن بیش از هزاران بازدید ماهانه بعنوان یکی از برترین و پر بازدیدترین وب سایتهای تخصصی در زمینه آرایشی و بهداشتی،‌ سلامتی و زیبایی می‌باشد. تمامی بازدیدکنندگان سایت تاپتنا علاقه مند به حوزه های زیبایی و سلامتی هستند. بنابراین تبلیغات در سایت تاپتنا برای پزشکان، کلینیک های زیبایی و شرکت های فعال در حوزه پزشکی و زیبایی میتواند کاملا هدفمند باشد.

اقدامات لازم قبل از انجام جراحی بینی استخوانی

در ادامه به اقدامات لازم قبل از انجام جراحی بینی استخوانی اشاره خواهیم کرد:

 • قبل از جراحی بینی در جلسه مشاوره حتما انتظارات خود را به جراح خود بیان کنید.
 • اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • قبل از جراحی باید آزمایشاتی که پزشک برای شما تجویز می کند را انجام دهید و جواب آزمایش را به پزشک ارائه دهید.
 • به مدت 2 هفته قبل از جراحی بینی از مصرف اسپرین و بروفن خودداری کنید به دلیل این که مصرف این دسته از داروها منجر به افزایش خون ریزی هنگام عمل می شود.
 • 2 هفته قبل از جراحی از مصرف دخانیات پرهیز کنید به دلیل این که دخانیات باعث می شود اکسیژن رسانی به خون مختل می شود.
 • به مدت یک هفته قبل از جراحی از نوشیدن دخانیات خودداری کنید.

هزینه جراحی بینی استخوانی

یکی از مهم ترین عواملی که بر روی هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارد انتخاب جراح است. جراحی بینی به دلیل گسترش روز افزون موجب شده است طرفداران زیادی را برای انجام عمل زیبایی به مطب جراحان پلاستیک جذب کند. دیگرعواملی که بر هزینه های جراحی بینی تاثیر می گذارد به شرح ذیل خواهد بود::

 1. آزمایشات اولیه
 2. موقعیت جغرافیایی کلینیک
 3. دستمزد جراح
 4. داروهای بعد از عمل
 5. هزینه بیهوشی

02

انواع جراحی بینی

یکی دیگر از عاملی که بر هزینه جراحی تاثیر می گذارد، انتخاب نوع جراحی بینی می باشد. همان طور که می دانید جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود. که در ادامه به معرفی این دو روش می پردازیم:

جراحی بینی به روش باز

روش باز مورد تایید اغلب جراحان پلاستیک است. در این روش لایه رویی بینی برداشته می شود و استخوان و تیغه بینی قابل مشاهده است. این روش به دلیل برجای گذاشتن زخم و کبودی بیش از اندازه مورد استقبال زیباجویان قرار نگرفته است.

جراحی بینی به روش بسته

در جراحی بسته هیچ گونه برشی در بینی فرد متقاضی ایجاد نمی شود و تنها از راه سوراخ های بینی پزشک اقدام به بازسازی استخوان می کند. این روش به دلیل نداشتن دید کافی جراح، مورد تایید جراحان قرار نگرفته است اما مورد استقبال زیباجویان قرار گرفته است.

03

کلا آخر

به طور کلی هزینه جراحی بینی سالانه در حال تغییر است. تورم و هزینه جراحی بینی به صورت سالیانه تغییر می کند و این امر موجب می شود هیچگاه هزینه ها ثابت نماند. تورم و کبودی بعد از جراحی بروز می کند که به مرور زمان بهبود می یابد و همچنین به دلیل شکستگی استخوان ها در عمل بینی، کبودی و پاره شدن مویرگ ها در چشم ها و ناحیه اطراف بینی را این جراحی به دنبال خواهد داشت. از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.