مه شو : ارشا اقدسی بدلکار سرشناس کشورمان که چند رو پیش هنگام یک صحنه فبلمبرداری دچار حادثه شد. ارشا اقدسی در بیمارستانی در بیروت لبنان بستری است، ارشا اقدسی دقایقی پیش درگذشت. ارشا اقدسی اکنون با کمک دستگاه تنفس مصنوعی و با تلاش پزشکان زنده مانده است و از شب گذشته با کاهش علائم مرداد  حیاتی و امید به زندگی وی کاهش یافته است. علائم حیاتی ارشا اقدسی از شب گذشته به شدت ک درگذشت. اهش پیدا کرده و عمل‌های جراحی او لغو شده است. احتمال زنده بودن وی زیر یک درصد است. با این حال تلاش تیم پزشکی ادامه دارد.


خبرداغ : فوری / ارشا اقدسی دقایقی پیش درگذشت / علت فوت چه بود؟

خبرداغ : علت فوت ارشا اقدسی چه بود؟ + سیر تا پیاز بیوگرافی

خبرداغ :وصیت نامه ارشا اقدسی لو رفت + عکس و سند

خبرداغ : علت فوت ارشا اقدسی چه بود؟ + سیر تا پیاز بیوگرافی


ضربه به گردن ارشا خیلی شدید بوده و چند ثانیه خون و اکسیژن به مغز او نرسیده است. موقعی که ارشا به بیمارستان رسید، قلب و تنفس او متوقف شده بود و وی را احیا کردند.

مادر ارشا اقدسی ساعتی پیش اعلام کرد که پسرش وصیت کرده است اگر دچار مرگ مغزی شد، اعضای بدنش را اهدا کنند.

با این حال تلاش تیم پزشکی ادامه دارد. ارشا اقدسی در کنار مرحوم پیمان ابدی بدلکار کشورمان قرار است به خاک سپرده شود. شنیده ها حاکی از آن است که چند روز آینده وی برای خاکسپاری از بیروت به ایران منتقل شده و اعضای بدنش نیز طبق خواسته و وصیت خودش به بیماران نیازمند اهدا خواهد شد. ارشا اقدسی بدلکار کشورمان بود که بسیار پرانرژی بود و بارها در برنامه خندوانه رامبد جوان نیز حضور پیدا کرد و نمایشی اجرا کرد.

ضربه به گردن ارشا خیلی شدید بوده و چند ثانیه خون و اکسیژن به مغز او نرسیده است. موقعی که ارشا به بیمارستان رسید، قلب و تنفس او متوقف شده بود و وی را احیا کردند. مادر ارشا اقدسی ساعتی پیش اعلام کرد که پسرش وصیت کرده است اگر دچار مرگ مغزی شد، اعضای بدنش را اهدا کنند.

ارشا اقدسی درگذشت

تکمیلی : چهارشنبه 13 مرداد 1400

مهنوش صادقی همکار و دوست صمیمی ارشا اقدسی که در بدلکاری فعالیت می کند. امشب چهارشنبه 13 مرداد خبر فوت ارشا اقدسی بدلکار مطرح کشورمان را داد. ارشا اقدسی در بیمارستانی در بیروت درگذشت. چند روز پیش در رسانه ها شایعه مرگ وی پخش شد.

ارشا اقدسی

زندگینامه ارشا اقدسی

ارشا متولد 14 اردیبهشت 1361 در شهر کرج تهران بود. او از همان سنین کودکی ورزش را دنبال میکرد و در کنار ورزش روی به آی کیدو آورد و توانست در این هنر رزمی مربی شود. ارشا در سال 84 و پس از موفقیت در حرفه خود توانست بورسیه تحصیلی در رشته تربیت بدنی در دانشگاهی در ایتالیا را بدست آورد. اما پیش از سفر به ایتالیا ارشا از طریق آگهی دوره‌های بدلکاری با پیمان ابدی (یکی دیگر از بدلکاران فقید ایرانی فعال در جهان) آشنا شد و به واسطه این آشنایی در ایران ماندگار شد.

ارشا پس از آن روی به حرفه بدلکاری آورد و توانست سرمربی کلاس‌های بدلکاری پیمان ابدی شود. او البته بعدتر عرضه فعالیت خود را گسترده‌تر کرد و توانست به اولین مربی بانجی جامپینگ و اولین مربی تونل باد در ایران تبدیل شود. او همچنین سابقه مربی گری در آی کیدو، اسب سواری، کمانگیری روی اسب، چتربازی، سقوط آزاد، بیس جامپینگ، کار با طناب، پارکور و ورزش‌های رزمی را دارد. او البته بازیکن حرفه‌لی جوجیتسو بزریلی نیز بود. اقدسی در سال 1385 اولین گروه مستقل خود را با نام بدلکاران 13 تشکیل داد و با این گروه در هم در ایران و هم در عرصه بین الملل فعالیت کرد.

فیلم شناسی ارشا اقدسی

او فعالیت خود در ایران را با سریال نشانی به کارگردانی رامبد جوان در سال 1384 آغاز کرد. پس از آن او در فیلم‌ها و سریال‌های بسیاری حضور پیدا کرد که از جمله  آنها می‌توان به سریال‎های روزهای زیبا، کارآگاهان، اشک‌ها و لبخندها، قلب یخی 3، گلشیفته، حوالی پاییز، کرگدن و بچه مهندس 3 و فیلم‌های پسر تهرانی، پسر آدم دختر حوا،  پنجاه کیلو آلبالو، گشت ارشاد، آرایش غلیظ، نگار، رگ خواب، شبی که ماه کامل شد و قسم اشاره کرد.

او البته سابقه حضور در چند فیلم کوتاه، تئاتر و تله فیلم را هم داشت. اما شاید بتوان اوج افتخار این بدلکار ایرانی را حضور در عرصه بین المللی بدانیم. ارشا اقدسی در یکی از فیلم‌ها مشهور مأمور 007، یعنی اسکای فال به کارگردانی سم مندس در سال 2012 به عنوان بدلکار حضور داشت. او همچنین سابقه حضور در فیلم‌های شکارچی (کار مشترک ایران و آلمان)، مرگ روشنایی (آمریکا)، یوگای کونگ فو (چین و هند) و چند فیلم دیگر را نیز داشت.

افتخارات و رکوردهای دوران حرفه‌ای ارشا اقدسی

برنده جایزه SAG برای بدلکاری در فیلم جیمز باند، سقوط آسمانی

کسب مقام نخست در رشته چپ کردن ماشین در مسابقات جهانی پرمتئوس روسیه

کسب مقام دوم در مسابقه لباهنگ خندوانه

کاندید بهترین جلوه‌های ویژه میدانی برای فیلم سارا و آیدا در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

کاندید بهترین فیلم کوتاه و دریافت دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه از جشنواره فیلم جیپور

کاندید بهترین فیلم کوتاه در جشنواره فیلم سوچی روسیه

دریافت نشان شوالیه در سال ۲۰۱۸ در فستیوال just out از رئیس‌جمهور صربستان

اولین مربی بانجی جامپینگ در ایران

اولین مربی تونل باد در ایران

انجام بانجی جامپینگ از پل، دره و هلیکوپتر برای اولین بار

انجام بانجی جامپینگ بدون اتصال به کش بانجی و با گرفتن کش در دست برای اولین بار در ایران

رکورددار پرش روی تشک در ایران (۱۵ متر – بر روی تشک ۲×۳)

رکورد سقوط از روی هلیکوپتر از ارتفاع ۵۰ متری

رکورد معلق زدن ماشین با چهار دور کامل

رکورد بیشترین دفعات چپ کردن ماشین (۳۵ بار)

رکورد طولانی‌ترین پرش با ماشین در ایران

رکورد پرش با ماشین از روی کامیون به طول سی‌وپنج متر (برای Kaos هرج‌ومرج)

رکورد چرخیدن ماشین دو دور روی هوا پیش از برخورد با زمین که تنها پنج نفر در جهان به این رکورد دست‌یافته‌اند و تنها رکورددار ایران در این حرکت ارشا اقدسی است.

رکورد طولانی‌ترین مدت سوختن در آتش یک دقیقه و هفده ثانیه

سوختن و خواندن هم‌زمان برای اولین بار در ایران، بیست‌وپنج ثانیه بدون حرکت

تصادف مرگبار...

ارشا روز چهارشنبه 6 مرداد در یک صحنه فیلمبرداری یک فیلم خارجی در لبنان دچار حادثه شد. خوردوی این بدلکار در حین فیلمبرداری و در صحنه‌ای که قرار بر چپ شد بود؛ واژگون شد. در این حادثه ضربه شدیدی به گردن او وارد شد و خون و اکسیژن به مغز او نرسید. به همین دلیل در زمان رسیدن او به بیمارستان قلب او از کار افتاد و عملیات احیا بر روی او انجام شد.

او که در طول این روزها در بیمارستان سن جورج روم بیروت بستری بود برای یک عمل جراحی مهم آماده میشد. اما از آنجاییکه علائم حیاتی او از روز گذشته پایین آمده بود؛ عمل جراجی متوقف شد. پزشکان گفته بودند که متأسفانه شانس زنده ماندن او بسیار پایین و در حد 1 درصد است و نزدیکان او از مردم خواسته بودند که برای سلامتی ارشا دعا کنند. اما وی ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ در سن ۳۹ سالگی درگذشت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: