مه شو : دیالوگی عجیب و +18 که از سریال گاندو حذف نشد. سریال گاندو فیلمی پرطرفدار ایرانی است که اخیرا از شبکه یک به روی آنتن رفته است. سریال گاندو در ژانر سیاسی ساخته شده است. در سریال گاندو بازیگرانی همچون داریوش فرهنگ ، وحید رهبانی ، جین ماریوت ایفای نقش کرده اند.

داریوش فرهنگ بازیگر سریال گاندو

سریال گاندوداریوش فرهنگ متولد 6 آذر 1326 در آبادان ، فارغ التحصیل لیسانس رشته تئاتر از دانشگاه تهران در سال 1352 است بجز بازیگری فیلمنامه نویس ، تهیه کننده و کارگردان می باشد و تابحال دوبار ازدواج کرده است

ساعت پخش و تکرار گاندو ۲

سریال گاندو ۲ از روز شنبه 16 مرداد 1400 هر شب ساعت 20:45 از شبکه سه بروی آنتن می رود و تکرار آن 1:25 بامداد و 9:45 صبح خواهد بود

وحید رهبانی بازیگر سریال گاندو کیست؟

سریال گاندووحید رهبانی متولد 1358 در تهران، بازیگر و کارگردان ، فارغ التحصیل آموزش بازیگری از دانشگاه یوزرک از تورنتو کانادا می باشد فعالیت خود را از سال 1375 شروع کرد حالا کارگردان است و مدتی هم در کانادا زندگی می کرد

پندار اکبری بازیگر سریال گاندو

پندار اکبری متولد 14 آذر 1361 در تهران فارغ التحصیل رشته عکاسی در مقطه لیسانس است، او فرزند بزرگ عبدالرضا اکبری بازیگر بوده و یک برادر بنام عرفان هم دارد

سریال گاندو

جزئیات بیشتر درباره سریال گاندو

گاندو ۱ نام مجموعه تلویزیونی محصول گروه فیلم و سریال شبکه سه تلویزیون جمهوری اسلامی ایران (صدا و سیما) سریالی اجتماعی، اکشن و امنیتی است که نخستین قسمت آن در ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ از شبکه سه تلویزیون ایران با کارگردانی جواد افشار و نویسندگی آرش قادری پخش شد و در ۱۵ تیر ۹۸ به پایان رسید. فصل دوم این مجموعه تلویزیونی با نام گاندو ۲ از ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۳ قسمت از شبکه سه پخش شد.[۱][۲] فصل دوم این مجموعه‌ به دلیل ژانر سیاسی که داشت، با اعتراض برخی از مسئولین دولت متوقف شد و ادامه آن بعد از انتخابات ۱۴۰۰ پخش شد.

ساخت سریال گاندو

مجموعه گاندو به کارگردانی جواد افشار با حضور تعدادی از بازیگران اصلی از ۱۹ شهریور ماه کلید خورد. این در حالی است که علاوه بر تهران، در شهر استانبول کشور ترکیه نیز تصویربرداری سریال ادامه داشت و گروه‌هایی ساخت برخی دکورها را در تهران ادامه دادند. تصویربرداری مجموعه گاندو در فروردین ماه در کشور چین به پایان رسیده بود.

کارگردان مجموعه «گاندو» دربارهٔ بودجه این سریال گفت: من پیش‌تر سریال «آنام» را با بودجه دولت ساختم اما کل بودجه سریال «گاندو» را سازمان صدا و سیما پرداخت کرده‌است. وقتی سریال آنام را کار کردیم، پراید بیست میلیون بود. اما حالا بودجه سریال «گاندو» تنها سی درصد بیشتر از آن سریال است و فکر نمی‌کنم بیشتر از هفت میلیارد بوده باشد.

نام گاندو از کجا آمده است؟ 

سریال گاندو

گاندو، تمساح پوزه کوتاه ایرانی است. جواد افشار در توضیح انتخاب این نام می‌گوید گاندو موجودی است که می‌تواند مدت‌ها با صبر و حوصله‌ای زیاد به کمین شکارش بنشیند و در لحظه مناسب، ضربه خودش را بزند که بر همین اساس به شکارچی کمین‌گر هم مشهور است. ویژگی جاسوسان و حتی ضدجاسوس‌ها نیز همین است که بیشتر در کمین، جستجو، کشف و شهود، طرح و برنامه‌ریزی، کسب اطلاعات، چیدن منابع و سرنخ‌ها و درنهایت تکمیل کردن پازل‌ها به سر می‌برند.

شایعهٔ تخیلی بودن داستان

طی نشست مطبوعاتی سریال «گاندو»، آرش قادری نویسنده این سریال دربارهٔ این موضوع که ۸۰ درصد متن واقعی نیست، اظهار کرد: تیتری که از مصاحبه من منتشر شد واقعی نبود. ما کارمان بر اساس یک پرونده واقعی بود، اما برای درام و قصهٔ مجموعه نیاز به داستان داشتیم. در پرونده جیسون رضاییان همه اتفاقاتی که شاهد بودید موبه‌مو رقم خورده‌است. ما چند پرونده واقعی داشتیم که باید آن‌ها را با رابط و قصه به هم مرتبط می‌کردیم.

البته مجتبی امینی، تهیه کننده این سریال در توییتی نسبت به ادعای جواد ظریف که این سریال را دروغ خوانده بود، اظهار داشت: «‌سریال گاندو «دروغ» نبوده و نیست. "گاندو" صدای در گلو مانده مردم است نمایش«خیانت» و «فریبکاری» آمریکا و انگلیس است، دروغ، تضمین امضای جان کری بود. دروغ، وعده های آمریکا و انگلیس برای برداشته شدن همه تحریم‌ها بود. دروغ، وعده رونق اقتصادی است، که نتیجه آن کوچک شدن سفره مردم بوده است. ‌گاندو بر اساس اسناد واقعی ساخته شده... اسناد و مدارکی که پشتوانه پژوهشی نگارش فیلم نامه بوده را، در فیلم مستندی در اختیار مردم قرار خواهیم داد.»

داستان

سریال «گاندو» یک مجموعه امنیتی است و فیلمنامه آن بر اساس مستندات و وقایع تاریخی و کشف جاسوس‌های داخل و خارج از ایران است و همچنین به موضوع آقازاده‌ها نیز اشاره‌هایی می‌کند. در مجموعه گاندو تمامی اسامی افراد و اشخاص حقیقی در آن عوض شده‌است. به‌طور مثال بخشی در سریال در ارتباط با جیسون رضاییان است که ایران رضائیان را به همراه همسرش (یگانه صالحی) در ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ به اتهام جاسوسی از طرف سیا دستگیر کرد که در این مجموعه با نام مایکل هاشمیان شناخته می‌شود.

سریال گاندو به کارگردانی جواد افشار سریال پربازیگری است که تابستان امسال جلوی دوربین رفت و بعد از تصویربرداری بخشی از این سریال در شهرهای مختلف ایران ، بازیگران و عوامل راهی ترکیه شدند.

سریال گاندو به نویسندگی آرش قادری و تهیه کنندگی مجتبی امینی سریالی پربازیگر است که لوکیشن های متعدد از ویژگی های خاص آن است.

تصویربرداری سریال گاندو در ترکیه ادامه دارد

بعد از انجام تصویربرداری سریال گاندو در شهرهایی مانند شیراز ، تبریز ، اصفهان و ... تصویربرداری سریال گاندو به ترکیه رسید . بازیگران و عوامل این سریال برای ادامه مراحل تصویربرداری راهی ترکیه شدند و تصویربرداری این سریال چند روزی در ترکیه ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: