مه شو: سالهاست که ترس و وحشت از بیماریهایی که ظاهرا درمانی برای آنها وجود ندارد، دامنگیر جوامع متعدد در دنیا شده است.یکی از این بیماریهاف بیماری رعب انگیز ایدز است که متاسفانه بسیاری از افراد مبتلا را به انزوا کشانده و یا توسط افراد دیگر از بسیاری از فعالیت ها به اشتباه طرد می شوند.

اما خوشبختانه نتایج بررسی و مطالعات متخصصان حاکی از این است که درمان این بیماری دیگر دور از دسترس نیست و در آینده ای نزدیک افراد مبتلا به ایدز هم می توانند با سلامت کامل در جامعه حضور داشته باشند.

این متخصصان توانسته اند مکانیزمی را ابداع کنند که در پیدا کردن سلول های آلوده به ویروس نقص ایمنی انسانی (اچ آی وی یا HIV ) و نابود کردن آن به بدن انسان کمک می کند. این مطلب را مجله Nature Communications گزارش داده است.

دانشمندان موفق شدند گروه باکتری های CRISPR را به چنان شکلی برنامه ریزی کنند که آنها سلول های آلوده به ویروس HIV را پیدا کرده و نابود سازند.

این باکتری ها حتی سلول های غیر فعال HIV را که ممکن است چند سال بعد بیدار شوند، پیدا می کنند. در جریان آزمایش، باکتری های CRISPR 72 درصد سلول های آلوده به ویروس HIV را پیدا و نابود کردند.

دانشمندان می گویند نتایج حاصله در این آزمایش می توانند یک تحول واقعی در مبارزه با بیماری ایدز به وجود آورند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: