مه شو: عمل جراحی مربوط به پهلو و شکم یک عمل جراحی زیبایی می باشد که برای لاغر تر کردن و سفت کردن شکم می باشد.

این عمل جراحی شامل برداشتن پوست اضافی و چربی از شکم میانی و تحتانی به منظور سفت کردن عضلات از دیواره شکم می باشد. این نوع عمل جراحی معمولا برای بیمارانی که پس از بارداری یا کاهش وزن های بالا بافت های بدنشان سست و ضعیف شده است انجام می گیرد . این عمل بسته به وسعت آن بین یک تا پنج ساعت طول می کشد یک عمل کامل درارای مراحل زیر است :

1. یک برش از ران به لگن در بالای ناحیه زهار ساخته شده است.

2. یک برش دیگر برای جدا کردن ناف از پوست اطرافش می باشد.

3. پوست از دیواره شکم جدا می شود و عضلات با بخیه سفت تر می شوند.

4. لیپوساکشن (liposuction) اغلب برای ترمیم ناحیه شکم استفاده می شود .5. از پانسمان یا لباس های تنگ و فشرده برای خشک کردن هر گونه خونریزی یا مایع اضافی استفاده می گردد.

یک عمل جزئی دارای مراحل زیر می باشد:

1. یک برش کوچک ایجاد می شود.

2. پوست و چربی شکم در سطح محدود تر از لایه عضلانی جدا می شود. پوست کشیده شده و پوست اضافی برداشته می شود.

3. گاهی اوقات ناحیه مربوط به ناف بین عضله تحتانی و دیوار تحتانی شکم تقسیم می شود.

4. گاهی اوقات بخشی از دیوار لایه عضلات شکم سفت می شود. زخم ها از خط زیر بغل، تا سمت کمر حد فاصل ران دیده می شوند .

سفت شدن زیاد پهلو و شکم :این یک تکنیک پیشرفته است که کمی بیش از چهار ساعت و نیم طول می کشد تا انجام است. در جراحی معمول شکم، عضلات به صورت عمودی سفت می شوند اما در این روش جدید عضلات هم به صورت عمودی و هم افقی سفت می شوند. در این روش شکم به طرز شگفت آوری هم سطح کمر می شود.

جراحی شکم به روش FAB :این تکنیک جدید است مثل یک جراحی شکم کوچک ، که برای سفت کردن و شکل دادن شکم از طریق یک برش کوچک که اطراف ناف نمی باشد انجام می شود. با این برش پوست اضافی برداشته می شود و ناف به طور موقت به صورت شناور بالای عضلات قرار می گیرد.عضلات سفت می شوند و ناف دوباره در همان قسمت با یکی دو سانتی متر اختلاف متصل می شود.

جراحی شکم ناحیه ای :این نوع جراحی علاوه بر شکم، ناحیه باسن را نیز شامل می شود . این نوع جراحی برای کسانی که وزن زیادی کم کرده اند مناسب می باشد .روش­های ترکیبی: علاوه بر در آوردن چربی های شکم ، برای کوچک کردن سینه و بالابردن سینه، در آوردن رحم نیز استفاده می شود .

مرحله بهبود :

1. بسته به مشکلی که وجود داشته، تکنیک جراحی و فاکتورهای دیگر زمان بهبود بین یک تا چهار هفته طول می کشد ولی به بیماران توصیه می شود حداقل بخشی از این زمان را استراحت کنند و کار انجام ندهند .

2. فعالیت های سنگین در این دوران اکیدا ممنوع می باشد .

3. در ایتدا ممکن است کبودی دیده شود .

4. چسب های شکم و یا پوشک های فشرده می توانند در رفع کبودی و ترمیم بافت ها کمک کننده باشند و پوست در قالب جدید خود ایجاد می شود .

5. از نیکوتین یک ماه قیل از عمل و در طول دوره ی بهبودی استفاده نشود.

6. بهبودی کامل بین 3 تا 6 ماه طول میکشد تا زخم ها کاملا محو شوند. زخم ها در ابتدا قرمز و برجسته به نظر میرسند اما با مراقبت های مناسب ، به یک ، خط نقره ای نازک تبدیل می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: