مه شو:جراحی شکم خطرات جدی و تهدید کننده ای نیز دارد . وقتی می خواهید چنین تصمیمی بگیرید بررسی کنید که آیا تحمل این ریسک می ارزد بنابراین تمام بیماران باید از خطرات این عمل آگاهی پیدا کنند. جراحی شکم و پهلو از طریق خارج کردن چربی ها بسیار امن تر از روش های دیگر است و بسیاری از خطرات می توانند از بین بروند در صورتی که دستورالعمل هایی از جراح خود گرفته و با دقت آن ها را اجرا نمایید.

در موارد بسیار نادری عوارضی نظیر لخته شدن خون، عوارض قلبی و ریوی و عفونت ممکن است رخ دهد. عفونت و لخته شدن خون خطر بالقوه ای است که به ندرت بعد از جراحی رخ می دهد که البته با آنتی بیوتیک درمان می شوند و به بیماران توصیه می شود که بلافاصله بعد از جراحی کمی حرکت داشته باشند تا لخته شدن خون جلوگیری شود.

آمبولی ریوی، حمله قلبی یا سکته قلبی عوارض بسیار نادری هستند که ممکن است پس از هر نوع عمل جراحی به علت عدم تحرک پس از عمل جراحی منجر به لخته شدن خون بشود.بنابراین، آمبولی ریوی در معرض خطر جدی بعد از عمل پهلو و شکم است معمولا ظرف سه هفته از عمل جراحی اتفاق می افتد ، اما معمولا در 72 ساعت اول پس از عمل ممکن است ایجاد شود.

اگر عوارض رخ دهد، معمولا روند درمان به تاخیر می افتند گاهی ممکن است جراحی دیگری نیاز باشد.یکی از مشکلات شایع پس از جراحی شکم، مجموعه ای از مایع است که در زیر پوست پس از تخلیه از بین رفته است. جراح می تواند با سوزن مایع را وارد بدن بکند و در روند بهبود نهایی تاثیری نمی­گذارد.زخم های ناشی از جراحی شکم دز ظاهر طولانی و دائمی هستند میزان زخم به میزانی که پوست بریده شده، روش های جراحی، مهارت جراح و توانایی بدن برای بهبود بستگی دارد.

اگرچه جای این زخم ها کاملا ناپدید نمی شوند ولی این زخم ها طوری قرار داده می شوند که در زیر خط مایو قرار بگیرند و پوشیده شوند. ریسک های محتمل بر اثر جراحی : ·

-خونریزی

- تجمع مایع

-دیر بهبود یافتن بهبود زخم

-از دست دادن پوست

-بی حسی یا دیگر تغییرات در حس پوست

-عوارض بیهوشی

-تغییر رنگ پوست و / یا تورم طولانی مدت

-بافت های چربی عمیق در پوست میمیرند

-جدایی عمده زخم

-عدم تقارن

-درد ، که ممکن است برای همیشه باقی بماند

-تورم مداوم در پاها

-آسیب عصب ها

-امکان انجام عملهای جراحی مجدد

-هماتوم که به عبارتی توده یا غده محتوی خون خارج شده از رگ ها می باشد (ممکن است در 3 تا 4 درصد از موارد رخ می دهد )

-کلوئید ( زخم سنگین)

-پارگی بخیه

-ورم

-زخم قابل مشاهده

-مرگ

هزینه :هزینه عمل شکم و پهلو از کشوری به کشور و حتی در منطقه زبانی از کشورهای مختلف متفاوت است . همانطور که هزینه بسیاری از عملیات جراحی های زیبایی ، بستگی به عوامل مختلف مانند سن بیماران ، وزن و وضعیت سلامت آنها بستگی دارد . بسته به فرد ممکن است سایر هزینه های بعد از عمل نیز متفاوت باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: