جراحی زیبایی پلک عمل جراحی پلاستیکی برای اصلاح نقص، تغییر شکل پلک است و برای اصلاح زیبایی چشم و منطقه صورت می باشد که با برداشتن و حذف ، و یا تغییر ( یا هر دو) از بافت اضافی، از جمله پوست و چربی ، تقویت عضلات و تاندون بافت مربوطه انجام می شود. این روش جراحی مشکلات عملکردی و زیبایی مربوط به ناحیه بین ابرو و قسمت فوقانی گونه را برطرف می کند.

این عمل برای بازسازی عملکرد صحیح به پلک آسیب دیده انجام می شود و این ترمیم با از بین بردن پوست پلک ، صاف کردن عضلات چشم اساسی ، محکم کردن ساختارهایی که اطراف چشم از آن محافظت می کنند ، و برداشتن و دوباره پوشاندن چربی اضافی به منظور تولید یک انتقال آناتومیک صاف از پایین پلک به سمت گونه انجام می شود.

در این روش جراحی چشم ،ترمیم معمولی و جزیی و یاترمیم های کلی تر ( یا هر دو) در بالا و پایین پلک ، بافت های اطراف ابرو ، بینی و قسمت های بالایی از گونه ها، استخوان های صورت (کاسه چشم ) انجام می شود.

قبل از عمل پزشکی و جراحی و معاینه فیزیکی از منطقه اطراف چشم بیمار (از ابرو تا گونه و بینی )، تعیین می شود که آیا بیمار به راحتی می توانند تحت یک عمل جراحی برای ترمیم جزیی یا کلی قرار بگیرد . با این نوع عمل پوست اضافی پلک، شلی عضلات چشم، چربی اضافی، حالت غیر طبیعی پلک ، و برجستگی و شیار موجود در پلک برطرف می گردد.

مشکلات مربوط به پلک بخش های بیرونی و فوقانی که میدان دید بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد و انجام فعالیت های روزمره مانند رانندگی و کتاب خواندن را دچار مشکل می کند. با توجه به پلک بالایی ، جراحی می تواند به از دست دادن دید محیطی که ناشی از شلی پوست پلک فوقانی که باعث پوشاندن مژه ها می شود کمک کند.

روش جراحی :جراحی معمولا از طریق برش خارجی در امتداد خطوط طبیعی پوست ( چین ) از بالا و پایین پلک انجام می شود. پس از جراحی نیز اثر زخم در بین همان خط چشم که در راستای مژه های سمت پایین قرار دارند پنهان می شود. جراحی حذف بافت چربی از پلک بدون اینکه جای زخم باقی بماند ، اما ، این روش جراحی امکان حذف بیش از حد پوست پلک را نمی دهد . عملیات جراحی معمولا نیاز به 1 تا 3 ساعت زمان نیاز دارد. پس از عمل، تورم و کبودی اولیه حاصل از عمل جراحی پس از یک تا دو هفته فروکش خواهد کرد و نتایج پایدار عمل پس از چند ماه آشکار خواهد شد .

نتایج حاصل از یک روش جراحی به بهترین نحو با مقایسه عکس های قبل و بعد از عمل از منطقه چشم بیمار نمایان می شود..پس از عمل ، از نوعی بخیه استفاده می شود که در نزدیکی گوشه بیرونی پلک، که در داخل بافت قرار می گیرد استفاده می شود. این بخیه اجازه می دهد تا موقعیت پلک در طول فرایند درمان ثابت باقی بماند و پس از چهار تا شش هفته حل می شود.شرایط آناتومیک پلک ها پوست بیمار، سن او ، و شرایط کلی از بافت های مجاور بر نتایج عملکردی و زیبایی شناسی به دست آمده بر جراحی پلک تاثیر گذار است.

علاوه بر شرایط های ذکر شده عوامل پزشکی دیگر نیز تاثیر دارند مانند:

• سندرم خشکی چشم - که می تواند بر اثر اختلال طبیعی در اشک ایجاد می شود.

• شلی پوست پلکی - لقی حاشیه پایین پلک ، که سبب می شود پایین پلک به حالت غیر طبیعی دربیاید.

• برجستگی کره چشم -برآمدگی کره چشم نسبت به گونه، که باعث می شود قسمت پایین پلک غیر طبیعی به نظر آید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: