روش های گوناگونی نظیر درمان های خانگی ، پلینگ مکانیکی صورت یا (MICRODERMABRASION ) و لایه برداری شیمیایی برای کاهش چین و چروک وجود دارند که در این مقاله به تشریح آنها می پردازیم.

یکی از دلایل در ایجاد چین و چروک و خطوط این است که با افزایش سن ، تولید کلاژن در پوست کاهش می یابد در نتیجه پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و شروع به خم شدن می کند. این چین و چروک ها اغلب در اطراف بینی و دهان شکل می گیرند و هر زمان که می خندیم یا اخم میکنیم پوست کشیده شده و چین های کوچکی بر روی سطح پوست ایجاد می شود که در اطراف پیشانی و لب بسیار برجسته هستند.

درمان

ـ پلینگ مکانیکی صورت

در این روش درمانی با استفاده از ساییدگی الماس یا کریستال برای برداشتن پوست مرده و کاهش خطوط و چین و چروک استفاده می شود.متخصصین پوست می توانند از یک دسته که دارای نوک الماس و یا کریستال های اکسید آلومینیوم هستند بعنوان بخشی از درمان استفاده کنند. پلینگ مکانیکی صورت یک روش موثر در درمان چین و چروک های اطراف دهان ، چشم ها و پیشانی بشمار می آید.

ـ لایه برداری شیمیایی

متخصصین پوست از لایه بردارهای شیمیایی گوناگونی استفاده می کنند که در فرمولاسیون های مختلف و با توجه به نوع پوست فرد، وجود دارند. علاوه بر لایه بردارهایی که از داروخانه ها برای خلاصی از چین و چروک صورت تهیه می کنید انواع متنوع دیگیری نیز وجود دارند نظیر اسید تریکلوروآستیک که باید تحت نظر متخصصین پوست انجام میگرد و درمان آن حدودا 1 تا 2 ساعت طول می کشد. این روش درمانی برای پوست های آسیب دیده موثراست و با توجه به گزینه های درمانی دیگر کاملا مقرون به صرفه می باشد.

ـ لیزر پوست

لیزر یک روش درمانی مشهور بشمار می آید و شیوه درمانی آن در مقایسه با پلینگ مکانیکی صورت بسیار آسان است و همچنین مدت زمان کمی جهت بهبودی فرد نیاز است. لیزر سبب حذف لایه های آسیب دیده پوست و همچنین تحریک رشد کلاژن و خلاصی از چین و چروک صورت می شود.

ـ درمان های خانگی

از سفیده تخم مرغ که سرشار از ویتامین های گوناگون است بر روی پوست صورت خود بمالید که این امر به جوان سازی پوست شما کمک می کند. درمان دیگر استعمال آبلیمو بر روی پوست یمدت 5 تا 10 دقیقه و 2 تا 3 مرتبه در روز است. همچنین برای درمان چین و چروک و مراقبت از پوست می توانید هسته آناناس را به صورت خود بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند سپس با آب بشویید. ماساژ پوست صورت با دانه کتان و یا روغن کرچک قبل از رفتن به رختخواب نیز موثر خواهد بود.

ـ کرم های ضد چروک

کرم های ضد چروک گوناگونی برای درمان چین و چروک وجود دارد و این کرم ها از موادی نظیر ویتامین C و ویتامین E تشکیل شده اند که به جوان سازی پوست و تولید کلاژن کمک می نمایند.همچنین قبل از خرید این نوع از کرم ها بهتر است مواد موجود در آن را بررسی نمایید.

در آخر بهتر است بدانید که اگر می خواهید پوستی زیبا داشته باشید باید یک شیوه زندگی سالم را انتخاب نمایید و از استرس ، سیگار کشیدن ، مصرف الکل و شیوه های نامناسب خواب پرهیز نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: