نتیجه تحقیقات علمی پزشک و کاشق معروف، دکتر اندره استول، توانست دنیای علم را قانع کند که دادن مکمل های غذایی حاوی روغن ماهی به بیماران روانی، اساسی و الزامی است. بر طبق بررسی های انجام شده و نتایج منتشره، پس از چهار ماه صرف کپسول های روغن ماهی در بیماران با اختلال روانی، این بیماران به حالت روانی ثابت و عادی در مقایسه با گروه شاهد (گروه دیگری که در طی این چهار ماه کپسول روغن ماهی مصرف نکرده بودند) برگشتند و علائم بیماری روانی در آن ها بسیار کمتر شده بود. محققین دیگر نیز در ادامه، کارهای مشابهی را بر روی افراد مبتلا به بیماری های روانی انجام دادند و نتایج مشابهی نیز بدست آوردند که در تایید مطلب بالا بوده است و هم چنین گروهی دیگر این کار را بر روی بیماران به اسکیزوفرنی Schizopherenia (جنون جوانی) تکرار کردند و نتایج مطلوب و مشابهی را بدست آوردند.

در میان امراض اعصاب و روان همان طور که می دانید افسردگی بیشتر از بقیه شیوع دارد و به همین دلیل کارهای بیشتری بر روی این بیماران به نسبت سایر بیماری های اعصاب و روان و ارتباط آن با اسیدهای چرب امگا-3 انجام گرفته است.

دیده شده است دادن امگا-3 به بیماران دچار افسردگی نتایج بسیار جالبی در بهبود آن ها داشته است خصوصاً در بیمارانی که نسبت اسید چرب امگا-6 خون آن ها، فاصله زیادی با اسید چرب امگا-3خون آن ها داشته است، بهبودی قابل توجه تری به دست آمده در تحقیقات علمی جالبی که از طرف محققین بلژیکی بر روی پنجاه بیمار مبتلا به افسردگی دپرسیون (Depression) در مقایسه با گروه بیمار (شاهد) صورت گرفت، نشان داده شد که سطح اسید چرب امگا-3 در خون آن ها بسیار پایین تر از گروه غیر بیمار بوده است. به همین دلیل محققین توصیه کرده اند که بیماران دچار افسردگی حتماً روغن ماهی را در رژیم غذایی روزانه خود به کار ببرند. و در تایید این مطلب گروهی از روان پزشکان، این مکمل را بر روی بیماران افسرده خفیف تا متوسط به کار بردند و نتایج جالب و مثبتی در بهبودی این بیماران بدست آوردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: