بیماری توکسوپلاسموز

میکروبی به نام توکسوپلاسموز وجود دارد که در بالغین نوعی بیماری مشابه آنفلوآنزا ایجاد می کند و در طی بارداری می تواند عوارض جبران ناپذیری برای جنین داشته باشد.

ابتلا به این بیماری در طول بارداری می تواند باعث عوارض مغزی و کوری در جنین شود بیشترین خطر در طی سه ماهه سوم وجود دارد.

میکروب توکسوپلاسموز توسط مدفوع حیوانات آلوده به خصوص گربه منتقل می شود اما اکثر افراد بر اثر مصرف گوشت نپخته به این بیماری مبتلا می شوند.

در حدود 80% به این میکروب مبتلا و آنتی بادی بر علیه آن توسط بدنشان ساخته می شود، اما هرچه فرد جوانتر باشد، احتمال ایمنی بدن کمتر است بنابراین بهتر است از دکتر بخواهید که آزمایش تست آنتی بادی بر علیه این بیماری را برایتان بنویسد.

نکته های ایمنی

از مصرف گوشت خام و یا نپخته به خصوص گوشت مرغ و یا استیک بپرهیزید دمای پخت گوشت (دمای قسمت داخلی گوشت) باید حداقل 55 درجه سیلسیوس و یا 131 درجه فارنهایت باشد تا میکروب ها کشته شوند.

گوشت خام را به حیوانات خانگی خود ندهید. ظرف مربوط به فضولاتشان را از خانه دور نگهدارید. دست ها را پس از تغذیه حیوانات کاملاً بشویید.

هیچ گاه به خاک باغچه دست نزنید، زیرا این محل توسط گربه یا فضولاتشان آلوده شده است. همیشه هنگام باغبانی دستکش به دست کنید.

هیچ گاه حیوانات خانگی به خصوص گربه را به خود فشار ندهید و یا نبوسید.

ظرف غذا و فضولات گربه را بدون تماس دست خالی کنید. همیشه دستکش به دست کنید و یا دست های خود را بعد از هر نوع تماس کاملاً یا آب و صابون بشویید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: