در این مصاحبه علائم بیماری کووید-19 در کودکان مورد بحث قرار گرفته است. شناخت علائم بیماری کووید-19 در کودکان می­ تواند به والدین و پرستاران کمک کند تا علائم اضطراری هشداردهنده را تشخیص دهند و به دنبال درمان مناسب بگردند. در این مصاحبه علائم بیماری کووید-19 در کودکان و برخی عوارض احتمالی و زمان مراجعه به پزشک کودکان را پوشش می­ دهیم.

دکتر علی جعفری ​رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی خاطر نشان کرد:  بیماری کووید-19 در کودکان علایم مختلفی دارد حتی بیماری هپاتیت با درگیری کبد مراجعه کرد و کرونا مبتلا بوده است بنابراین آمار بیماران بعد از مثبت شدن تست کرونای آنها مشخص می شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هفت بیمار کرونایی در بخش پشتیبان دو و 2 بیمار قطعی کرونا و 4 نفر بیمار مشکوک به کرونا در بخش ای سی یو این مرکز بستری هستند.

دکتر سید علی جعفری با اشاره به اینکه بیمارستان اکبر از ابتدای پاندمی کرونا در خدمت اطفال بیمار بود و مرکز ارجاع بیماران اطفال کرونایی است، عنوان کرد: بخش پشتیبان دو ،ویژه بیماران کرونا که نیاز به اقدامات درمانی مانند ونتیلاتور ندارند در نظر گرفته شده است که در حال حاضر از 12 تخت فعال آن ، 7 تخت آن توسط بیماران کرونایی اشغال شده است.

وی با بیان اینکه بخش آی سی یو یک بیمارستان اکبر با 12 تخت فعال  نیز در خدمت بیماران کرونایی است که از این تعداد 10 تخت توسط بیماران تکمیل شده است، خاطر نشان کرد: دو نفر کرونای قطعی و 4 نفر مشکوک به کرونا در حال حاضر در بخش آی سی یو بیمارستان اکبر بستری هستند.

رئیس بیمارستان اکبر مشهد با بیان اینکه در تمام بخش ها اقدامات پیشگیرانه برای عدم ابتلا سایرین به بیماری لحاظ شده است، عنوان کرد: بیماران بیمارستان اکبر به دلیل شرایط جسمانی نیاز به همراهی دارند بنابراین مادران کودکان کرونایی در کنار فرزندانشان حضور دارند اما تجهیزات حفاظت فردی کامل در اختیار بیماران و همراهی و پرسنل بیمارستان قرار می گیرد.

دکتر جعفری با اشاره به اینکه در همه گیری ویروسی هر نوع فردی با هر علامتی می تواند درگیر بیماری باشد،عنوان کرد: اموزش های لازم به پرسنل و خانواده بیماران داده شده و پرستاران موظف هستند اگر مادر بیماری این پروتکل ها را اجرایی نکرد به وی تذکرات لازم را ارائه کنند.

وی با بیان اینکه ازمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان اکبر خوشبختانه امکان تست کووید 19 را پیدا کرده است، ابراز کرد: سی تی اسکن بیمارستان اکبر نیز امکان تشخیص زود هنگام درگیری ریوی را فراهم کرده است  اما اگر انژکتور ماده حاجب سی تی اسکن نیز اضافه شود از نظر تشخیصی برای بیماریهای گوارشی نیز مشکلی وجود ندارد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: