مه شو: شرایط آب و هوایی و وراثت، نقش بسیار مهمی را در تعیین نوع بافت موی هر شخص بر عهده دارند.

برخی افراد به طور طبیعی موهایی فر ، برخی حالت دار و عده ای دیگر موهایی صاف و لخت دارند.

ax11

شکل، رنگ، بافت و نوع موی افراد در هر منطقه، نژاد و شرایط اقلیمی کاملا متفاوت است.به عنوان مثال، مردم آفریقا معمولا همیشه موهایی مجعد، متراکم، ضخیم و خشنی دارند، اما در کشورهای غربی مثل انگلستان، آمریکا و استرالیا، افراد دارای موهایی نرم، صاف و لخت هستند و بالاخره کسانی که در مناطق آسیایی زندگی می کنند، موهایی بین این دو گروه یعنی گاهی مجعد و مواج و گاهی صاف و لخت دارند که این به آن معناست که کیفیت و حجم موها، علاوه بر وراثت، کاملا به منطقه زندگی فرد هم بستگی دارد.

اکثر سفیدپوستان به علت نوع موی صافی که دارند، معمولا آنها را خشک نگه می دارند، اما آفریقایی ها و آسیایی ها به دلیل طبیعت مجعد و خشک موهای خود، نباید هر محصولی را برای موهای خود استفاده کنند.

به هر حال، اجتناب از خشکی موها، صرفا به معنای چرب نگه داشتن آنها نیست.بلکه فقط لازم است بافت مو را نرم، لطیف و سالم نگه دارید.

محصولات مراقبتی بسیار متنوعی برای افرادی که به دلیل منطقه زندگی خود دارای موهایی خشک و بی حالت هستند، طراحی و فرموله شده اند.

جدا از شرایط اقلیمی خاص که می توانند عامل مهمی در خشک شدن بافت موها باشند، عوامل متعدد دیگری هم وجود دارند که موها را خشک، بی حالت و خراب می سازند.بسیاری از افراد از این فاکتورهای مهم بی اطلاع بوده و همواره به دنبال روش هایی برای رفع این خشکی و آسیب موها هستند.

ارتباط بیولوژیکی میان مو و بدن،یکی از این فاکتورهای تاثیر گذار بر سلامت موها به شمار می آید که در موارد زیادی، افراد به دلیل بی اطلاعی از آن، راه درمان را هم از دست می دهند.

مو هم همانند بدن نیازمند پروتئین، ویتامین، کلسیم و کربوهیدرات می باشد و نکته فوق العاده مهمی که متاسفانه بسیاری از افراد نسبت به آن بی توجه هستند این است که در کنار استفاده از محصولات مراقبتی برتر مثل انواع شامپوها، نرم کننده ها، روغن ها و البته برخی ژل های مغذی،حتما لازم است که این مواد موثر و ضروری ،حتما و حتما از طریق خوراکی هم وارد بدن شده و به این ترتیب، سلامت و شادابی موهای زیبای شما را تضمین نمایند.

نوشیدن آب کافی هم یکی دیگر از عوامل تعیین کننده سلامت موها محسوب می شود تا از این طریق، رطوبت موها از ریشه ، کاملا تامین گردد.

مصرف میوه و سبزی های تازه را هرگز فراموش نکنید.این مواد، منابع غنی ویتامین های ضروری برای رشد و سلامت پوست و مو هستند که پوست را شاداب و جوان و موها را نرم و لطیف می سازند.

به خاطر داشته باشید استفاده از محصولات مراقبتی شیمیایی نامرغوب و بی کیفیت، نه تنها کاری برای موهای شما انجام نمی دهد، بلکه سلامت موها را به خطر انداخته و حتی احتمال ریزش و ضعیف شدن موها هم وجود دارد.

گاهی، افراد با مواد صاف کننده و بعد اتوی مو، سعی دارند موها را صاف و لخت کنند که این ، خود دلیلی برای خشکی و ریزش موها خواهد بود که متخصصان، به هیچ وجه آن را توصیه نمی کنند.

در ضمن می توانید از محصولات گیاهی توصیه شده توسط دکتر زیبایی هم استفاده کرده و بدون هیچ گونه نگرانی از عوارض جانبی محصولات شیمیایی نامرغوب، بافت خشک موها را شاداب و سرحال سازید.

در صورتیکه نگران انتخاب محصولات مراقبتی موجود هستید، فروشگاه مه شو، با افتخار، برترین محصولات را برای انواع مو در اختیار شما دوستان عزیز قرار داده است.با مراجعه به این فروشگاه، مناسب ترین محصول را با توجه به شرایط موهای خود انتخاب نموده و ما را از نتایج عالی و شگفت انگیز آنها مطلع سازید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: