گروه ویتامین های B یکی از مهمترین عوامل حفظ سلامت و زیبایی موها محسوب می شود.

در مقالات گذشته مه شو در خصوص ویتامین های ضروری برای رشد و سلامت موها صحبت کردیم، در این مقاله نقش گروه B را در زیبایی و سلامت موها بررسی خواهیم کرد:

مه شو:ویتامین B7 : به عنوان بیوتین شناخته شده است و یکی از مهم ترین ویتامین ها برای داشتن موهای سالم است. حاوی مواد مغذی برای تقویت مو است و فولیکول های مو را قوی تر و ضخیم تر می کند و از شکستگی و شکنندگی رشته های مو می کاهد و به مو خاصیت ارتجاعی می دهد.

البته این ویتامین نه تنها برای مو بلکه برای تقویت ناخن ها نیز موثر است . این ویتامین در محصولات غذایی نظیر جگر، شیر، تخم مرغ یافت می شود و در نهایت ویتامین B7به عنوان بهترین ویتامین برای جلوگیری از ریزش مو توسط پزشکان پوست و مو معرفی می شود.

ویتامین B3 : این ویتامین به عنوان نیاسین شناخته شده است و به تقویت گردش خون در پوست سر کمک می کند که خود منجر به رشد مو و ضخیم تر شدن آن می شود . در مواد غذایی نظیر مرغ، ماهی، بوقلمون و جوانه گندم یافت می شود.

ویتامین B5 : به عنوان اسید پانتوتنیک شناخته شده است و برای کسانی که می خواهند از رشد موهای سفید جلوگیری کنند مناسب است.. یکی از ویتامین های ضروری برای رشد مو می باشد و از ریزش مو جلوگیری می کند . مواد غذایی نظیر گوشت، زرده تخم مرغ و غلات سبوس دار حاوی این ویتامین است.

ویتامین B9: به عنوان اسیدفولیک شناخته شده است. باعث سالم ماندن مو می شود. یک قرص ویتامین B9 برای رشد و سلامت مو مناسب است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: