موهای شما به هر رنگ و از هرجنس که باشد نیاز به تغذیه و مراقبت دارد. یک برنامه درست غذایی که به اندازه کافی ویتامینهای گروه B و نیز A و C و همینطور کلسیم و اهن و مس و ید و داشته باشد سبب می شود که موها در وضع سالم و متعادلی بمانند و با مشکلی روبرو نشوند.

از املاحی که در سالم سازی و رشد موها موثر است، ید از اهمیت بیشتری برخوردار است و کمبود آن بیش از دیگران آسیب می رساند.

ید، افزون بر ارزشی که برای غده تیروئید دارد، در گردش خون سر نیز نقش اساسی دارد و اگر به اندازه لازم به بدن نرسد، موها کدر، مرده و دچار ریزش می شوند.

بیماریهای اثر فوری روی پوست و مو و ناخن و دندان دارند. به محض اینکه احساس بیماری کنید، آثار آن را به شکل بارزی در پوست، مو، ناخن و دندانهایتان خواهید یافت. در این هنگام پوست شادابیش را از دست می دهد، موها دچار ریزش می شود، ناخنها می شکند و دندانها فاسد می شود. دلیل بروز این عوارض، تغذیه بد، و نرسیدن مواد غذایی لازم و کافی به بدن است، زیرا به هنگام بیماری کار تغذیه به خوبی انجام نمی شود و بدن نمی تواند مواد خوب و لازم را جذب کند.

دوستان موهایتان را بشناسید

میوه ها، سبزیها تازه و خام، ماهی تازه جگر، روغنهای گیاهی مانند روغن زیتون و روغن آفتابگردان و روغن ذرت از غذاهای بسیار مفیدی هستند که به رشد و سلامت موها کمک می کنند.

آنتی بیوتیکها اثر بدی روی موها دارند. اگر ناگزیر از خوردن اینگونه داروها هستید، روزی یک فنجان ماست در برنامه غذاییتان بگنجانید تا به این وسیله باکتریهای مفید به بدن برسند و آنتی بیوتیکها نتوانند به پوست و مو زیانی برسانند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: