اکلیل کوهی

اکلیل کوهی یکی از بهترین گیاهانی است که در ماساژ دادن سر و آبکشی و شامپو کردن موها به کار می رود.

دو قاشق سوپخوری اکلیل کوهی را به یک پیمانه آب جوش اضافه کنید؛ پس از چند ساعت از صافی بگذرانید؛ آن را با شامپوی انتخابی خود مخلوط کنید و سر را با آن بشویید و یا محلول به دست آمده را به آب آبکشی سربیفزایید و پس از شامپو، موها را با آن آبکشی کنید.

اکلیل کوهی برای موهای قهوه ای تیره و سیاه بسیار مناسب است و شفافیت و سلامت مو را سبب می شود.

ژلاتین

ژلاتین طبیعی برای فرم دادن به موها مفید است به ویژه برای حالت دادن به موهای نرم و نازک می توان از آن کمک گرفت، زیرا به موها ضخامت بیشتری می دهد.

برای استفاده از ژلاتین، یک ورقه ژلاتین را در آب جوش حل کنید و سپس با یک عدد تخم مرغ مخلوط کنید و همراه با شامپو برای شستن موها به کار برید.

از ژلاتین، هنگام آبکشی موها هم می توانید استفاده کنید. این کار سبب می شود که موها برپشت تر نمایانده شود.

اگر موهای روشن دارید از آب لیموترش و اگر موهای قرمز با خرمایی دارید از آب توت فرنگی یا گیلاس و اگر موهای قهوه ای و سیاه دارید از سرکه استفاده کنید. این مواد را با آب و ژلاتین مخلوط کنید و هنگام آبکشی از آن استفاده کنید. با این کار افزون بر درخشندگی، موها پرپشت تر و خوش حالت تر خواهد شد.

لیموترش، دوام دهنده فرم موها

بسیاری از خانمها، برای حفظ فرم موهایشان از آب لیموترش استفاده می کنند به این شکل که هنگام پیچیدن موها از مقدار کمی آب لیمو ترش و آب استفاده می کنند. درست است که آب لیموترش سبب می شود موها دیرتر خشک شود، اما این حسن را دارد که به فرم موها دوام بیشتری می بخشد. خاصیت دیگر آب لیموترش این است که بر درخشش موها می افزاید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: