شوره سر یکی از بیماریهای شایع مو است که باید آن را درمان کرد. بسیاری از پزشکان اعتقاد دارند که شوره سر در اثر تغذیه نادرست، نگرانی، هیجان، عدم تعادل هورمونها و استفاده زیاد از مواد آرایشی مو پدید می آید و برای مبارزه با آن، ابتدا باید انگیزه اش را شناخت و سپس به درمان پرداخت. در صورتیکه شوره سر در اثر بد غذایی باشد، رژیم غذایی مناسب برای جوش صورت توصیه می شود.

به اعتقاد این گروه، پرهیز از خوردن چربیهای حیوانی، شیرینی، شکلات، آجیل، غذاهای سرخ شده و پر ادویه، سلامت را به موها باز می گرداند. برای کسانی که با مشکل شوره سر روبرو هستند، خوردن سبزی و مواد پروتئین دار به مقدار فراوان، تجویز می شود.

اگر شما دچار این ناراحتی هستید، از غذاهایی که ویتامینهای A، E، B و پروتئین به حد کافی دارند استفاده کنید.

برس زدن مرتب موها، در درمان شوره سر اهمیت زیادی دارد زیرا سبب می شود که جریان خون سریعتر گردد و سلولها تغذیه شوند.

شامپو

برای شستن موهای پرشوره از شامپوهای گیاهی استفاده کنید، زیرا این نوع شامپوها به سالم سازی موها کمک می کنند. شامپوهایی که خاص از بین بردن شوره سر ساخته است، افزون بر اینکه چندان موثر نیست، به واسطه داشتن بعضی مواد شیمیایی و دارویی، سبب ریزش مو می شود، برچربی آن می افزاید و در بسیاری موارد حساسیت ایجاد می کند.

سرکه و شوره سر

یکی از موثرترین راههای از بین بردن شوره سر، استفاده از سرکه است. برای استفاده از سرکه، مقداری از آن را با آب یا آب اسطوخودوس مخلوط کنید و سر را با آن ماساژ دهید. راه دیگر این است که به مقدار مساوی آب و سرکه را مخلوط کنید. سپس موها را به چند قسمت تقسیم کنید. و به کمک یک تکه پنبه محلول آب و سرکه را به پوست سر بمالید. پس از آن موها را با شامپوی گیاهی بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: