برای از بین بردن شوره سر، از روغنهای گیاهی می توانید استفاده کنید.

روغن کرچک یا روغن زیتون و یا روغن تخم کتان را گرم کنید و موها را با آن ماساژ دهید.

پس از ماساژ دادن موها با روغن، با یک کلاه نایلونی موها را بپوشانید و روی آن حوله بیندازید و بگذارید حدود نیمساعت بماند. سپس با شامپوی گیاهی، موها را بشویید.

این کار را هفته ای دو بار انجام دهید پس از مدت کوتاهی نتیجه خوب آن را ببینید.

تخم مرغ

تخم مرغ تقویت کننده است و در از بین بردن شوره سر، که زاییده موهای تغذیه نشده است، می تواند اثر خوبی داشته باشد.

هفته ای یکبار یک عدد تخم مرغ را با چنگال بزنید و به جای شامپو، موها را با آن ماساژ دهید و بشویید. سپس با آب گرم آبکشی کنید. زرده تخم مرغ را با 25 گرم عصاره اکلیل کوهی و یک پیمانه آب مخلوط کنید. سپس کمی بوراکس به آن بیفزایید و سر را با آن ماساژ دهید. پس از آن، موها را با شامپوی گیاهی بشویید.

گزنه

یکی از گیاهان موثر برای برای از بین بردن شوره سر، گزنه است. برای استفاده از این گیاه یک پیمانه آب جوش به چهار قاشق غذاخوری برگ گزنه اضافه کنید و بگذارید چند ساعت بماند. سپس یک چهارم فنجان سرکه انگور و یک چهارم فنجان ادوکلن به آب از صافی گذرانده گزنه سفید بیفزایید. با این محلول، موها را ماساژ دهید و پس از یکساعت بشویید. اگر موهایتان خیلی چرب است، مقدار ادوکلن را تا نصف فنجان افزایش دهید.

اکلیل کوهی

همانگونه که گفته شد اکلیل کوهی گیاه بسیار مفیدی است و در سالم، سازی و درخشش موها تأثیر فراوانی دارد. این گیاه شوره سر را از بین می برد. برای این منظور، باید مقداری بوراکس و اکلیل کوهی را مخلوط کنید و به سر بزنید. بسیاری از گیاهان شناسان عقیده دارند که این بهترین روش از بین بردن شوره سر است.

آب لیمو ترش و گلاب

یکی از راههای از بین بردن شوره سر، استفاده از لیموترش و گلاب است. مقداری گلاب را با آب یک عدد لیمو ترش مخلوط کنید و با آن سر را ماساژ دهید. سپس موها را بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: