شامپوی مورد استفاده باید هرچند وقت یک بار تعویض گردد ؟

این تصور از آنجا نشأت گرفته که در گذشته برخی شامپوها به علت محدودیت تواناییشان در زدودن کامل آلودگیهای مو و پوست سر، نوع خاصی از آلودگیها را روی سر انباشته می نمود. بنابراین به مردم سفارش می شد که هرچند وقت یکبار شامپوی خود را تعویض نمایند تا این مشکل برطرف شود. اما در صورتیکه شامپوی مصرفی شما باعث تجمع آلودگی روی سطح مو و پوست سرشما نمی شود تعویض مکرر شامپو ضرورتی ندارد. هر چند که وفاداری به یک مارک بخصوص نیز توصیه نمی شود زیرا در دنیای مدرن امروزی سالانه مارکهای جدید با خواص متنوع عرضه می گردد و عدم استفاده از آنها به صرف آنکه «محصولی که استفاده می کنیم امتحان خود را پس داده است» محروم نمودن خود از پیشرفتهای تکنولوژی می باشد.

آیا استفاده ی مکرر از شامپو باعث کدر شدن و آسیب دیدن مو می گردد؟

استفاده از شامپوهای نامناسب و عدم بکارگیری روش صحیح استفاده از شامپو باعث کدورت و آسیب دیدگی موها می گردد. در صورتیکه شامپوی مناسب موی خود را پیدا نموده و روش صحیح شامپو کردن و خشک کردن مو را یاد گرفتید می توانید با خیال آسوده موی خود خود را هر روز یا چند بار در روز شستشو دهید.

آیا شامپوی نامناسب باعث ریزش موی سر می شود ؟

مردم وقتی شامپوی خود را عوض می کنند معمولاً توجه بیش از حدی به حالت مو و پوست سر خود می نمایند. اگر بهبودی در وضعیت موهایشان حاصل شد آن را به فراورده جدید نسبت می دهند و برعکس در صورتیکه وضعیت موهایشان بدتر شد بازهم فرآورده ی جدید را مقصر میدانند. مثلاً ریزش طبیعی موهای خود را به شامپوی جدید نسبت می دهند. تحقیقات نشان داده تعداد کمی از مردم از نقش عواملی مانند شانه کردن، برس کردن، تأثیرات مخرب مواد شیمیایی و یا حتی داروها، رژیم غذایی، بیماری یا ویژگیهای توارثی در ریزش مو آگاه هستند. حقیقت آنست که شامپوها باعث ریزش مو نمی شوند. ضمن اینکه تاثیری بر میزان ریزش یا رشد مجدد آن در طول روز ندارند.

در هنگام به کار بردن شامپو چگونه باید پوست سر را ماساژ داد تا مو آسیب نبیند ؟

برای جلوگیری از آسیب دیدگی مو در اثر استفاده از شامپو مهمترین نکته ای که باید بدانیم آنست که مو در حالت خیس به علت جذب آب متورم شده و بسیار آسیب پذیر است بنابراین باید با ملایمت بسیاری با آن رفتار نمود. از این رو برای ماساژ پوست سر از نوک انگشتان استفاده نمایید نه ناخنها.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: