کاندیشنرهای نوع Leave on نباید آبکشی شود.

کاندیشنرهای Rinse out باید حتما آبکشی شود.

در آبکشی کاندیشنرهای نوع دوم باید دقت کنیم که مو به خوبی آبکشی شود (اما نه به طور کامل) زیرا برجای گذاردن مقادیر زیاد از کاندیشنر بر روی سطح مو نه تنها باعث نرمی و حالت پذیری مو نمی شود بلکه باعث احساس سنگینی و کدورت مو شده و آن را بدحالت می کند.

از طرفی آبکشی کامل آن بخصوص با آب گرم، تمام مواد کاندیشنر را از سطح مو می شوید. بنابراین تنها مقدار اندکی از کاندیشنر روی موی شما باید باقی بماند. بسیار اندک در حدی که هنوز احساس کنید سطح مو لیز است بر روی موی زبر و ضخیم مقدار بیشتری از کاندیشنر برجای گذارید. بنابراین کاندیشنر را حتماً به خوبی آبکشی کنید. اما نه به طور کامل به واژه های «حتماً»، «خوبی» و «نه بطور کامل» دقت کنید.

حتماً یعنی دستورالعمل را بخوانید اگر کاندیشنر شما از نوع آبکشی است باید حتماً آن را آبکشی کنید. بخوبی یعنی باید حدود 99 درصد کاندیشنر از روی سطح موی شما زدوده شود نه بطور کامل یعنی حدود یک درصد از آن باید بر روی مو باقی بماند. قسمتهای میانی و انتهایی مو (نوک موها) احتیاج بیشتری به رطوبت دارد زیرا عمر بیشتری کرده و زمان زیادتری در معرض عوامل مخرب و خشک کننده محیطی مانند باد و یا نور خورشید همچنین مدل دهنده های گرمایی مانند سشوار و برسهای و.... قرار می گیرند. قسمتهای مو نزدیک به ریشه جوان و سالم هستند. به علاوه با روغن طبیعی پوست سر چرب می شوند. بنابراین به جز در موارد استثنایی نیازی به کاندیشن کردن آن قسمت نیست.

سنگینی موها پس از استفاده از کاندیشنر

مشکل سنگینی موها پس از استفاده از کاندیشنرها می تواند در اثر یکی از عوامل ذیل بوجود آمده باشد : چنانچه کاندیشنر به جای اینکه روی ساقه و نوک موها استفاده شود به غلط روی پوست سر مالیده شود. کاندیشنر بیش از حد استفاده شده و یا به خوبی آبکشی نشده باشد. کاندیشنر برای موی سر شما مناسب نبوده باشد.

آبکشی کاندیشنر با آب گرم یا آب سرد ؟

بیاد داشته باشید هرچه دمای اب آبکشی بیشتر باشد کاندیشنر بیشتری زدوده می شود. از طرفی بر روی موی زبر و ضخیم کاندیشنر بیشتری باید بر جای بماند. بنابراین هر اندازه موی شما ضخیم تر است از دمای آبکشی کمتری استفاده نمایید تا کاندیشنر بیشتری بر روی موی شما بر جای بماند و هرچه موی شما نازک تر باشد از آب گرمتری استفاده نمایید تا کاندیشنر کمتری بر روی موی شما باقی بماند.

رابطه استعمال کاندیشنر با ریزش مو

در اثر استعمال شامپو و کاندیشنر ریزش مو ظاهراً زیاد می شود اما این ریزش طبیعی و موقتی مو است این مواد باعث ریزش دایم مو نمی شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: