حالت دهنده ی عسل و لیمو

برای تهیه این حالت دهنده ی گیاهی به یک قاشق چایخوری روغن بادام، یک قاشق چایخوری روغن آووکادو، یک قاشق چایخوری روغن زیتون، یک زرده تخم مرغ، یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری آب لیموی تازه نیازمندیم . ابتدا تمامی مواد گیاهی فوق را با یکدیگر مخلوط نموده و فوراً استفاده می کنیم.

حالت دهنده ی تخم مرغ و ژلاتین

برای تهیه ی این حالت دهنده ی گیاهی به یک قاشق غذاخوری ژلاتین، فنجان آب، یک زرده تخم مرغ و 2 قاشق غذاخوری اب لیموی تازه نیازمندیم. ابتدا به آرامی آب را گرم نموده و ژلاتین موجود را در آن می ریزیم تا کاملاً حل گردد. سپس می گذاریم تا محلول حاصل سرد شده و بعد زرده ی تخم مرغ و آب لیمو را در داخل محلول ریخته و خوب مخلوط می کنیم. پس از استفاده از این حالت دهنده، بگذارید تا محلول فوق به مدت 3-2 دقیقه بر روی سرتان باقی بماند سپس با آب خنک آبکشی نمایید.

حالت دهنده ی مایونز

برای تهیه این حالت دهنده به فنجان سس مایونز، فنجان روغن نارگیل، فنجان روغن زیتون، فنجان ماست بدون چربی، فنجان عسل (برای موهای روشن و بلوند)، فنجان ملاس یا شیره ی چغندر، 1 تخم مرغ خام، یک دوم فنجان پوره ی موز، و یک دوم فنجان پوره ی آووکادو نیازمندیم.

گفتنی است که برای موهای چرب اضافه کردن 2 قاشق چایخوری آب لیموی تازه ضروری است. ابتدا تمامی مواد فوق را با یکدیگر مخلوط نموده و سپس به موهای خود می مالیم. با این کار ساقه ی مو تقویت شده حالت گرفته و از پوسته پوسته شدن سر جلوگیری می گردد. سپس با یک کلاه پلاستیکی سر را کاملاً می پوشانیم و پس از 15 دقیقه سر را به آرامی آبکشی می نمایم. لازم به ذکر است که دلیل استفاده از سس مایونز در این حالت دهنده وجود پروتئین فراوان در این ماده و دلیل استفاده از آووکادو وجود منبع غنی ویتامین E در آنست.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: