جهت جلوگیری از سفید شدن مو و جبران فقر غذایی پیاز مو استفاده از میوه و غذاهایی که حاوی مقادیر زیادی ویتامین گروه B هستند نظیر تخم مرغ و سبزیجات توصیه می شود. خوردن روزانه یک قاشق مرباخوری از پودر سبوس برنج که با کمی شکر یا نبات ساییده مخلوط گردیده، قرار دادن نان جو در دستور رژیم غذایی افرادی که موهایشان سفید شده است و خوردن روزانه یک لیوان از جوشانده سبوس گندم، جو و برنج در درمان سفیدی مو موثر است. مکیدن روزی یک دانه هلیله سیاه در طول 40 روز متوالی، استفاده از جگر، سویا، پودر جوانه گندم و کلم، استفاده از مربای هلیله و گردو در این زمینه موثر است. کاهش نمک مصرفی، حذف یا محدود کردن مصرف اسید چرب اشباع شده، کاهش مصرف آجیل، شکلات، غذاهای سرخ کردنی و پر ادویه و مصرف فراوان آب، سبزی و میوه تازه نیز می تواند در جلوگیری از سفیده شدن مو و ریزش آن و ابتلا به شوره سر و شکنندگی مو مفید باشد.

نکاتی در خصوص موهای سفید

موی بدن و صورت هم مثل موی سر خاکستری می شود، اما معمولاً این اتفاق بعد از تغییر رنگ موی سر به وجود می آید.

اولین موی سفید روی سر در شقیقه ها ظاهر می شود و پس از آن نوبت به تاج سر و باقی نقاط پشتی سر می رسد.

برخلاف اعتقاد بسیاری، کندن موی سفید باعث سفید شدن موهای سیاه نمی شود، بلکه فقط همان یک تار مو مجدداً سفید رشد می کند و بقیه شرایط خاص خود را دارند.

ساختار کلی مو با تغییر رنگ آن تفاوت نمی کند، البته موی سفید به علت چربی کمتر، کمی خشک تر به نظر می رسد.

زنانی که پیش از 40 سالگی موهای سفید بسیار زیادی دارند، تراکم استخوانی کمتری نسبت به افرادی که موهایشان با سرعت معمول سفید می شود، دارند.

هیچ رابطه ای بین طاسی سر و سفید شدن آن نیست و تضمینی وجود ندارد که چون بسیاری از موهای شما ریخته است، موهای باقیمانده سفید نشود و یا بالعکس.

دانشمندان بدنبال یافتن روشی هستند تا قدرت و توان تولید (ملانین) را مجدداً به ملانوسیتها باز گردانده و موها به رنگ اولیه خود دیده شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: