وراثت : در خانواده که پدر و مادر و یا یکی از آنها دچار طاسی یا کم مویی هستند کودکان آن خانواده هم به احتمال زیاد دچار این کم مویی می باشند. پیری یکی از عوامل مهم طبیعی ریزش مو می باشد.

همانطور که پوست بدن در اثر پیر شدن کم کم حالت نرم و لطافت خود را از دست می دهد و سخت می شود و سپس به علت عدم گردش خون چین و چروک در آن پیدا می شود، مو هم به همین ترتیب در اثر پیر شدن سخت می گرددو پیاز مو قدرت جذب مواد غذایی را از دست داده و در نتیجه شروع به ریزش می کند.

وضع حمل (زایمان) : هنگامیکه یک خانم باردار است بیشتر موهای او رشد می کند. به هر حال پس از وضع حمل موها وارد دوره استراحت چرخه مو می شوند. برخی از زنان طی 2 تا 3 ماه متوجه ریزش موهایشان می شوند. این ریزش ممکن است از یک تا شش ماه به طول بیانجامد، اما بالاخره بر طرف خواهد شد.

تب بالا، عفونت شدید، آنفلولانزای شدید : بیماریها نیز می توانند باعث شوند مو در مرحله استراحت قرار گیرد. شخص ممکن است 4 هفته تا 3 ماه پس از تب بالا، بیماری سخت یا وجود عفونت با ریزش شدید مو مواجه شود که معمولاً خود به خود برطرف می شود.

بیماری های تیروئید : هر دو نوع کم کاری و پرکاری غده تیروئید می توانید ایجاد کم مویی نمایند. پزشک شما می توانید با انجام تستهای آزمایشگاهی بیماری تیروئید شما را تشخیص دهد. ریزش مو (کم مویی) به همراه بیماری تیروئید می توانید با روش درمانی صحیح برطرف شوند.

کمبود پروتئین در رژیم غذایی : برخی از افرادی که به رژیمهای شدید و سخت غذایی و مصرف میزان کم پروتئین رو می آورند یا دارای عادات غذایی نامناسب هستند،؛ ممکنست دچار سوء تغذیه پروتئین شوند. بدن با رفتن به مرحله استراحت در رشد مو، پروتئین را در بدن ذخیره می کند در نتیجه رشد مو دچار اختلال خواهد شد ریزش موی بسیار شدید در سر، 2 تا 3 ماه بعد اتفاق خواهد افتاد و موها به آسانی از ریشه کنده می شوند. این وضعیت می تواند با خوردن مقدار کافی از پروتئین برطرف شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: