ریزش مو به پوشیدن کلاه یا روسری ارتباط ندارد. ریزش مو ربطی به آلودگی هوا ندارد.

صابون، محصولات آرایشی مو، شامپو، کاندیشنر و غیره باعث ریزش مو نمی شوند زیرا ریشه مو در اعماق پوست جای گرفته و هیچ یک از این عوامل را به آن دسترسی نیست.

تقویت کننده های پوست سر و لوسیونها و داروهایی که به پوست سر مالیده می شوند هیچ یک باعث رشد مجدد مو نمی شوند. ریزش مو هیچ ربطی به باروری و یا قدرت مردانگی ندارد. تنها قرار دادن مو تحت تنشهای دایمی با روشهایی مثل بافتن مو، دم اسبی کردن دایم، برس کردن آن با فشارزیاد و عدم استفاده صحیح از فرآورده های آرایشی باعث بوجود آمدن ریزش موی traction alopecia می گردد.

راه کارهای کاهش ریزش مو

در اینجا روش هایی را برای کاهش ریزش مو، تسهیل رویش مو و درخشان شدن مو، شرح می دهیم :

روزانه کف سر را توسط نوک انگشتان (نه با ناخنها) ماساژ دهید، این کار باعث تحریک جریان خون پوست سر شده و باعث کاهش ریزش مو و افزایش رشد مو می شود.

صبح و شب، موها را به آرامی با 100 تا 200 حرکت شانه بزنید، این عمل باعث شکسته شدن گلوله های چربی موجود در فولیکول مو می شود. اینکار بتنهایی باعث تحریک رشد مو می شود.

از انواع کرم، لوسیون وژلهای مو استفاده نکنید و هیچگاه مستقیماً روی کف سر اسپری نکنید. چون باعث ایجاد گلوله های چربی و آلودگی در محل فولیکول می شود. اگر مجبور شدید، از اسپری های ملایم استفاده کنید.

هنگام استفاده از سشوار، همیشه آن را در فاصله مناسب نگه دارید، از حرارت دادن بیش از حد پوست سرجلوگیری کنید. حرارت زیاد باعث افزایش ریزش مو می شود.

بعد از شنا در اولین فرصت موها را با شامپو بشویید تا موها کاملاً از بقایای کلر پاک شوند، کلر به شدت به مو آسیب می رساند.

موهای خود را از باد و خورشید مستقیم محافظت کنید. محافظت طولانی مدت از مو حتما جواب می دهد.

استرس زیاد باعث واکنش بدن و تغییر سطح هورمونها می شود. تغییرات هورمونی باعث افزایش ترشح چربی و در نتیجه افزایش ریزش مو می شود.

حاملگی، یائسگی و حتی استفاده از قرصهای ضدحاملگی، تغییرات قابل ملاحظه ای در نیازهای تغذیه ای سطوح هورمونی ایجاد می کند.

مصرف غذاهای مغذی، ویتامین و مواد معدنی، کلید داشتن پوست و موی خوب و سالم است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: