معمولاً بعد از چندین ماه استفاده اثرات آن مشاهده می شود اما در همه افراد جواب نمی دهد، بلکه10 تا 20 درصد افراد جواب مناسب را می گیرند. پس از 3 تا 6 ماه بعد از شروع مصرف، اگر بهبودی مشاهده نشد باید قطع گردد. قطع آن حتماً باید تدریجی و زیر نظر پزشک صورت گیرد، زیرا اگر ناگهانی صورت گیرد شخص ممکن است دچار ریزش شدید ناگهانی شود.

این دو ماده دارویی به عنوان درمان فرعی در نظر گرفته می شوند، یعنی درمانی در کنار جراحی.

در اشخاصی که واجد شرایط جراحی باشند جراحی تنها درمان جدی و موثر است و معمولاً بعد از جراحی از این دو دارو استفاده می شود.

مطالعات علمی و تجارب آزمایشگاهی نشان می دهد که علاوه بر داروهای شیمیایی تعدادی از داروهای گیاهی و گیاهان نیز می توانند از تولید DHT که نوعی ماده ی مشتق از هورمون تستوسترون است جلوگیری نمایند. گفتنی است که تولید این ماده فولیکول موها را از میان برده و باعث تقویت و بیداری ژن ریزش موی الگوی مردانه (MPB) می گردد.

مکانیسم اثر

به نظر می رسد که تأثیر گذاری دارو به واسطه افزایش جریان خون جلدی ناشی از گشادی عروق، تحریک فولیکوهای مو از وضعیت استراحت به رشد فعال و تحریک سلولهای فولیکول مو باشد. استفاده مکرر از داروی مایندوکسیدیل باعث افزایش ضربان قلب و کاهش فشارخون می شود. این دارو همچنین می تواند جریان خون را افزایش داده، باعث جوانتر شدن موها شود و تا اندازه ای موهای نازک را کلفت تر کند. متاسفانه این دارو و پیاز مو را به مرور زمان کوچک کرده ریشه مو را به اندازه لازم قوی و بلند نمی کند و در نهایت تار موی نازک با طول عمری کوتاه را بوجود می آورد. گفتنی است که طول عمر یک تار مو 3 تا 8 سال است. مایندوکسیدیل دارویی است که ما باید طی مدت طولانی مصرف شود؛ زیرا قطع این دارو باعث ریزش مو در افراد می شود. گاهی تا 20 سال باید مورد استفاده قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: