ریزش مو بر خلاف تصور عده ای ارثی نیست، بلکه گرسنگی پیاز مو نسبت به ویتامینهای B می باشد و این گرسنگی خود باعث جمع شدن چربی در اطراف پیاز مو است. یکی دیگر از عواملی که باعث ریزش مو می گردد کمبود گوگرد می باشد. این ماده معدنی جزو ترکیبات مو می باشد و در انواع پیازهای خوراکی مثل پیاز نرگس و پیازعنصر و همچنین در انواع سبزی ها مثل تره، سیر و موسیر به رفوز یافت می شود موضوع دیگری که در ریختن موی سر موثر است کندی جریان خون در زیر پوست سر است.

برای تحریک جریان خون در زیر پوست سر می توان ازعواملی که پوست را تحریک می کنند، استفاده نمود تا از ریزش موهای خود جلوگیری نمایید. یکی از راه ها، به جریان انداختن خون در سر و تنفس موهاست به شرط اینکه صابون و شامپویی را که به کار می برید قلیایی نباشد. بنابراین راه هایی را که می توانیم به شما پیشنهاد کنیم تا بدان وسیله از ریزش موی خود جلوگیری نمایید به قرار زیر است :

شستن مو با ماست و آب ماست از ریزش مو جلوگیری می کند.

زیتون گرم و خشک دارای ویتامین A و D است و یکی از مفیدترین روغن ها بشمار می آید. زیتون، فسفر، پتاسیم، گوگرد، منیزیم، کلسیم، کلر، آهن، مس و منگنز دارد. برای جلوگیری از ریزش مو مصرف روغن زیتون به طور متوالی 10 روز شستن سر با آب ولزم و صابون مفید است. ضماد خاکستری آن مخلوط با عسل و روغن برای ریزش موی سر مفید است.

انجیر دارای ویتامین فراوان، مواد معدنی و چربی، مفیده ای و مواد قندی است. این میوه به علت داشتن گوگرد از ریزش مو جلوگیری می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: