پوست نارگیل را همراه با قسمتهای چوبی از میوه جدا نموده و آنها را بسوزانید، خاکستر حاصل را با حنا مخلوط کرده و به آن مقداری قهوه و آب اضافه کرده و این خمیر را به کف سر خود بمالید. این عمل باعث تقویت مو شده و از ریزش آن جلوگیری می کند. پس از آن سر را خوب بشویید.

آرد ثعلب یکی از موادی است که باعث تقویت مو شده و از ریزش آن جلوگیری می کند. برای استفاده از آن می توان آرد را به مقدار اندکی به کف سر مالیده و بعد با آب سرد موها را بشویید.

ضماد برگ تازه و خشک سدر را تهیه نموده مالیدن اسن ضماد بر سر، برای تقویت مو بسیار مفید است. برای مالیدن بهتر است موها نم دار باشند. مغز کهنه و سیاه شده گردو را له کرده و بصورت پودر در آورید و با مقدار کمی روغن زیتون مخلوط نمایید. مالیدن این ژله به موها باعث جلوگیری از ریزش مو می شود.

سیاه دانه را خوب بسوزانید و سپس آنرا با موم و کمی روغن بادام و حنا مخلوط کنید و به مدت 40 دقیقه به سرخود بمالید. این مایع از ریزش مو جلوگیری می کند.

کلم را با مقدار کمی آب بپزید. استفاده از این مایع باعث می شود که موها نریزند و تقویت شوند.

گل نسترن و گل همیشه بهار را در روغن زیتون ریخته، بجوشانید تا قوام آید و بعد آنرا به سر بمالید.

شست و شوی سر با جوشانده گل بابونه نیز برای جلوگیری از ریزش مو مفیدی است.

شسن مو با کف کله پاچه به مدت 20 روز برای بهبود ریزش مو بسیار مفید است.

مالیدن جوشانده برگ انجیر و شیره آن برای جلوگیری از ریزش مو نتیجه مفیدی دارد. برای تهیه آن بدین ترتیب عمل کنید :

یکی دو برگ انجیر را جوشانده و در شیشه ای ریخته و بعد کمی از آنرا برداشته و فقط موی سر را با آن خیس کنید و مواظب باشید که آب پر روی صورت و بدنتان نریزد و اگر ریخته شد فوراً محل را با یک دستمال تمیز پاک نمایید.

شست و شوی سر با آب خام یا پخته شلغم و چغندر نیز برای ریزش مو بسیار مفید است. اگر سر خود را با آب لبو بشویید دارای موی پرپشت خواهید شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: