پودر حنا، انگور، شیر دلمه شده و آب لیمو را باهم مخلوط نمایید و بر روی مویتان بگذارید. پس از 1 ساعت با یک نوع شامپوی ملایم سرتان را بشویید. از مخلوط گل اقاقیا و صابون (soap nut) و انگور خمیری درست کنید. می توانید از این مخلوط به عنوان یک شامپوی گیاهی تقویت کننده بسیار موثر استفاده کنید.

مخلوط گل مروارید، انگور، نارگیل، بادام، زیتون را برروی موهای خود بگذارید. پس از 10 الی 15 دقیقه موهایتان را بشویید. (برای موهای ضخیم و تیره) از خیار و پرتغال و آب لیمو و حنا مخلوطی درست کرده و بر روی موی خود بگذارید. پس از 10 الی 15 دقیقه سر خود را بشویید. این مخلوط را می توانید بعنوان یک سفید کننده گیاهی (دکلره کننده) استفاده نمایید.

ژل آلوورا، روغن کرچک و روغن زیتون را مخلوط کرده سپس بر روی موی خود بمالید. این مخلوط برای پوست شما بسیار مغذی است. پس از مالیدن بر روی پوستتان می توانید اثرات معجزه آسا آن را مشاهده کنید.

قبل از حمام با روغن کنجد موهای خود را ماساژ دهید. بعد سر خود را بشویید.

استفاده از عصاره ترب در قسمتی که موی سر ریخته است برای رشد مجدد آن بسیار مفید است.

مقداری برگهای تازه یا خشک گزنه را با مقداری برگ تازه یا خشک گلپر در شیشه ای بریزید و به آن 1 لیتر الکل 90 درجه اضافه کنید و در آن را محکم ببندید و در آفتاب قرار دهید. بعد از گذشت 15 روز آن را صاف کرده و در شیشه ای دیگر بریزید. 3 قاشق سوپخوری از این تنطور را در 250 سی سی آب ریخته و صبح و شب به سر خود بمالید و نتیجه آن را خودتان مشاهده کنید.

شیره شاهی آبی را با الکل 70 درصد مخلوط نمایید و بگذارید تا سه ساعت بماند و بعد با این عصاره پوست سر را 2 یا 3 باز در روز مالش دهید، این محلول در متوقف کردن ریزش موها و رویاندن مجدد آن بسیار موثر است.

12 تا 15 گرم جوانه تازه گردو را در 300 گرم پیه بپزید. پماد را خوب بکوبید و به هم بزنید. این پماد را می توان به مدت چندین هفته در ظرف کاملاً در بسته و جای خنک نگه داشت. و پس از شستن سر با شامپو قشر نازکی از این پماد را برای مدت طولانی روی موها بکشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: