لوسیون مخصوصی جهت جلوگیری از ریزش مو به کار میرود. جهت تهیه آن دو مشت از ریشه تازه بابا آدم و یک مشت ریشه گزنه را خرد کرده و در یک و نیم لیتر الکل (روم) بریزید. پوست سر را با این مخلوط مدت زیادی ماساژ دهید.

لوسیون بولاغ اوتی (آب تره) جهت جلوگیری از ریزش مو بسیار مفید است. برای تهیه آن 100 گرم از بولاغ اوتی را در 100 گرم الکل بریزید و در صورت امکان جهت تشدید تأثیر آن، مقدار 20 گرم قان به آن اضافه کنید و هر روز یک بار، پوست سر را با آن ماساژ دهید.

جهت جلوگیری از ریزش موهای سر، جوشانده از پوست درخت قان تهیه می شود و چند قطره از ساقه آن را نیز به جوشانده می افزایند و پوست سر را با آن ماساژ می دهند.

دو مشت از گل و برگ تازه و دانه های لادن را با دو عدد برگ گزنه و سه عدد برگ شمشاد کوبیده، مدت دو هفته در یک لیتر الکل 90 درجه قرار دهید بعد آن را صاف کرده، پوست سر را با این مایع به شدت ماساژ دهید.

کلم را پخته به صورت ضماد بر پوست سر قرار دهید و یا با محلول جوشانده غلیظ برگ کلم، موها را ماسای دهید.این محلول برای برطرف کردن ریزش موی سر بسیار مفید است.

برای رویانیدن مویی که بر اثر (پسوریازیس) ریخته است، روش زیر بسیار مفید است. گرد فلفل سیاه را با پیاز و نمک به صورت خمیر نرمی تهیه نموده و برروی قطعه پارچه ای قرار داده و به شکل ضماد، در محل مورد نظر بگذارید. این عمل را حداقل روزی یک مرتبه تکرار نمایید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. برای درمان ریزش موی سر، 1 یا 2 قاشق غذا خوری گرد خشک فلفل سبز را در یک لیوان آب حل نموده و هفته ای 2 یا 3 مرتبه موهای سر را با آن آهسته ماساژ دهید و یا به ملایمت بر پوست سر بمالید.

موی سر را صبح و شب با آب جوشانده گل ختمی، یا لعاب اسفرزه بشویید و روغن بنفشه یا نیلوفر بمالید و بسیار استحمام کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: