عصاره ی رزماری

برای تهیه ی این عصاره ی محرک رویش مو به 2 قاشق غذاخوری رزماری خشک شده و فنجان روغن زیتون نیازمندیم. ابتدا رزماری و روغن زیتون را در یک ظرف کوچک مخلوط می نماییم. مخلوط بدست آمده را به آرامی حرارت می دهیم اما نمی گزاریم که به حالت جوش در آید. سپس ظرف را از روی حرارت برداشته و می گذاریم تا حداقل به مدت 3 ساعت به همان حال باقی بماند.

این زمان باعث می شود تا روغن زیتون کاملاً مواد اساسی رزماری را جذب نماید. هر روز صبح و شب قبل از رفتن به رختخواب موهای خود را با این مخلوط ماساژ دهید. سپس موهای خود را با کلاه کاملاً بپوشانید و بعد با آب سرد یا ولرم آبکشی کنید.

عصاره ی گزنه

برای تهیه ی این عصاره به 2 فنجان آب خالص، 1 مشت برگهای گزنه و 1 فنجان سرکه سفید نیازمندیم. ابتدا آب را به حالت جوش در می آوریم. سپس برگهای گیاه گزنه را در آب ریخته روی ظرف را می پوشانیم و حرارت را به مدت 15 دقیقه ادامه می دهیم.

سپس ظرف را از روی حرارت برداشته و مخلوط بدست آمده را با سرکه ی سفید ترکیب می نماییم می گزاریم تا مخلوط بدست آمده یک ساعت به همان حالت باقی بماند. اگر چنانچه بوی گزنه موجب آزار شما گردد می توانید چند قطره ادکلن به داخل مخلوط اضافه کرده و پس از آن استفاده کنید. هر روز صبح موهای خود را با مخلوط بدست آمده ی فوق ماساژ دهید. بگذارید تا چند دقیقه بر روی سرتان باقی بماند سپس آن را آبکشی کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: