شامپوهای خشک

شاید تاکنون اولین بار باشد که شما نام شامپوهای خشک را می خوانید و تاکنون از این شامپوها استفاده ننموده اید اما ارزش این را دارد که برای یک بار هم که شده یکی از این شامپوها را به فراهم را به فراخور حال موهایتان مصرف نمائید.

با ترکیب مواد گیاهی و آب می توان تعداد زیادی شامپو تهیه کرد. شامپوهایی که هم خاصیت کف کنندگی و هم خاصیت تمیز کنندگی دارند و در ضمن به علت نداشتن مواد شیمیایی بدون ضرر می باشند. استفاده از شامپوهای مایع نیاز به شستن چندین مرتبه سر دارد که این عمل برای موهای بسیار چرب مضر می باشد. علت شکنندگی موها بیشتر به واسطه شستن با آب می باشد و مواد تشکیل دهنده صابون یا شامپو تأثیری زیادی در شکنندگی مو نمی گذارند.

از همین رو بهتر است هفته ای یکبار از شامپوهای مایع استفاده شود. در حالی که شامپوهای خشک نیز اثر معجزه آسائی دارند. استفاده از آنها باعث به هم پیچیدگی موها نمی شوند و اثر تقویت کننده نیز بر موها دارد و برای افرادی که مشغله زیاد دارند بسیار با ارزش است. البته این را نمی توان گفت که فقط شامپو خشک مصرف کنید و آن را جانشین شامپوهای مایع نمائید. اما می توانید هفته ای یک تا دو بار از شامپوهای خشک استفاده نمائید. به هر صورت شامپوهای خشک یکی از راه های موثر تمیز کردن و دور کردن چربی های مو می تواند باشد، بدون این که موها را خشک کند و یا به موها آسیب برساند.

شامپو خشک تقویت کننده مو

مواد اولیه :

2 ق. غ. پودر نشاسته 2 ق. غ. پودر ریشه ایرسا

طرز تهیه و مصرف :

مواد را مخلوط کرده و برای مصرف 2 قاشق از آن را برداشته به آرامی به مدت 5 دقیقه به سر ماساژ دهید، نیم ساعت صبر کرده تا شامپو اثر خودش را بگذارد سپس موها را به آرامی شانه کنید. تا بین موها از پودر باقی نماند. هفته ای 2 مرتبه این عمل را تکرار کنید.

فواید : با مصرف این شامپو موها تقویت می شود.

شامپو خشک طبیعی برای تقویت مو

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: